Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Розчинна кава: уся правда і навіть більше

Розчинну каву обирають як щоденний напій мільярди людей. Причина – зручність, адже філіжанка улюбленого ароматного напою буде готова за лічені хвилини, достатньо лише включити чайник і залити невелику кількість гранул окропом. Купити її можна не лише в супермаркетах, а й в інтернет-магазинах – недорого розчинну каву пропонують замовити тут.


У той же час розчинну каву часто критикують: мовляв, вона не справжня, небезпечна, та ще й, либонь, не натуральна. Де ж правда? Давайте розбиратись на підставі фактів.


Розчинна кава: уся правда і навіть більше

Специфіка виробництва як вагомий чинник, що впливає на якість


Те, що в складі розчинної кави немає зерен – не що інше, як міф. Насправді, майже вся така продукція робиться з робусти – більш міцного, але менш ароматного сорту. Ці зерна обсмажують, подрібнюють, а далі обробляють – або методом spray dry, або freeze dry. У першому випадку виходить порошкова або гранульована кава, а в другому – сублімована. Саме останній варіант більш дорогий, але якісний. Чому можна так стверджувати?


При використанні метода сублімації кавова гуща заморожується у спеціальних морозильних камерах, а потім дробиться на невеликі частки, по формі схожі на пірамідки. У процесі виготовлення виробники збирають природні кавові масла, додаючи їх на завершальному етапі виробництва.


Щоправда, варто відзначити таке:


  • Деякі виробники можуть змішувати кавові зерна з іншими харчовими продуктами: цикорієм або злаками.

  • Інколи трапляється, що виробник замінює натуральні кавові масла на ароматизатори.


  • Синтетична кава дійсно існує – її виготовляють в Китаї. Проте на українському ринку її, на щастя, немає.

  • При тривалому виварюванні зерен деякі їхні корисні властивості втрачаються. Також у продукті стає менше кофеїну.

Негативний вплив

Коли людина втручається в природу, трапляються й негативні наслідки. Так само і з розчинною кавою – якщо її вживати надмірно, це призведе до певних проблем. Ось приклади:

  • може підвищуватись тиск: це погано в першу чергу для гіпертоніків;

  • погіршення сну (особливо при вживанні напою в другій половині дня);

  • нудота;

  • інтенсивне калатання серця.

Якщо вживати каву натще, це теж погано позначиться на організмі. Хлорогенові кислоти, що містяться в складі, подразнюють стінки шлунка. Вони стимулюють вироблення соляної кислоти, а коли в шлунку немає об`єкта для травлення, виникають спазми і біль у животі. Тому бажано переходити до пиття кави бодай через 30 хвилин після сніданку. Якщо ж пити розчинну каву з молоком або вершками, дія кофеїну послабиться.


Вплив на чоловіче й жіноче здоров`я


Варто відзначити, що жіноче здоров`я більш вразливе, тому вживати більше 3-4 чашок на день “прекрасній половині” точно не варто. Крім того, вагітність і годування грудьми є протипоказом.


У чоловіків шкідливість розчинної кави виявиться тоді, коли випити більше 5 порцій на день. Це призведе до проблем із сечовим міхуром (кава має сечогінний ефект), а також, імовірно, з потенцією.


Користь


І все ж, загальновідомо, що користі від кави більше. Зокрема, вона захищає від багатьох хвороб: Альцгеймера, Паркінсона, цирозу, цукрового діабету і деяких проблем з серцем. Ну а напій швидкого приготування містить мінімум кафестолу – сполуки, що веде до утворення атеросклеротичних бляшок у судинах. У натуральній каві кількість речовини вдвічі більша.


0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1