Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

7 причин, чому ви повинні навчити своїх дітей говорити французькою

Новий член Республіканської партії Джон МакВортер нещодавно виступив з доповіддю про те, чому ми повинні перестати прикидатися, що французька є важливою мовою.


Частина відповіді міститься у статті «Нью-Йорк Таймс» про нову ініціативу уряду Франції збільшити кількість занять французькою в американських школах.


Звичайно, важкувато іноземному уряду втрутитися в систему освіти іншої країни.


Але ось чому МакВортер не правий, і чому всі повинні вчити французьку, навіть якщо цей хлопець говорить тобі зробити це:


1) Для англомовних людей французька є найлегшою мовою для вивчення.


Можливо, ви чули, що такою мовою є іспанська. Це все-таки не може бути правдою, тому що англійська – насправді суміш німецької і французької, яка отримала більшість своїх генів з галльської сторони. Насправді, протягом декількох сторіч французька мова була офіційною мовою англійського двору. Список англійських слів з французькими коренями в принципі нескінченний.


2) Вивчення французької мови робить вивчення іспанської мови простіше.


Якщо ви читаєте цю статтю, то, ймовірно, не доведеться розбирати всі соціально-економічні вигоди, які приходять з вивченням другої мови. Ми знову припустимо, що в Америки є природна схильність до вивчення іспанської мови (не беручи до уваги китайську). Оскільки французька та іспанська мови – пасинки латинської, якщо відрізати приставку «step», залишиться просто дитя, якщо ви вирішите взяти курс на іспанську мову. А якщо ви вже знаєте іспанську мову, потрібно дуже мало зусиль, щоб перейти на французьку.


3) У всій Європі французька, як і раніше, основна друга мова у школі.


Забудьте про скандинавські країни, які свідомо замінили свої власні мови англійською мовою — їх мови ніколи не були важливі з самого початку. Коли я жив у Франції, мені здавалося неможливим спілкуватися з дітьми з Італії, Китаю, Японії, Мексики іншою мовою, крім французької. Так само англійська не стала у нагоді, коли я їздив у Польщу і Чехію.


4) Якщо ви хочете зрозуміти сучасний Китай і Росію, потрібно знати французьку.


Серед усього хорошого, Французька революція подарувала світу свій перший погляд на тоталітаризм. Російська революція 1917 року була, в основному, спробою відновити ту частину Французької революції. А Комуністична революція Мао в Китаї теж була спробою відновити хід Російської революції. Ось чому книга Алексіса де Токвіля про трагедії останнім часом стала бестселером. Так, ви можете прочитати її і англійською мовою. Але переклад провальний — і хто зрештою буде робити гарні переклади, якщо в нас не залишилось франкомовних носіїв?


5) Половина Африки говорить французькою.


Продовжуємо про Китай: як ви, напевно, чули, китайські корпорації почали затоплювати території в Африці, де пропозиції дешеві, а ресурси є в достатку. Франкомовні країни, серед них Алжир, становлять значну частину цих інвестицій. Половина топ-10 швидкозростаючих країн в Африці мають французьку мову в якості офіційної. Таким чином, ми можемо очікувати, що Африка більше уваги приділить світовій торгівлі та міжнародним відносинам.


6) Американці досі чують французьку.


Якщо ви живете в Нью-Йорку чи Вашингтоні, ви, ймовірно, ловите уривки французької розмови в метро. Коли-небудь хотіли стати «американським героєм»? Вкажіть напрямок загубленому французькому туристу з сім′єю їх рідною мовою.


Французька також фігурує у фільмах і ТВ-шоу. Знаючи, що я говорю французькою, однією з перших речей, які моя сім′я запитала мене після перегляду «Вовка з Уолл-Стріт», було те, про що розмовляли Жан Дюжарден і Лео ДіКапріо в сцені переговорів в Женеві.


7) Французька політика – це найбільше шоу в новинах.


Регулярне ознайомлення з новинами може бути гнітючим. Найкращі ліки від цього, які оцінить навіть ваша дитина– читати новини з Франції. Насправді, нічого страшного не відбувається там зараз. В результаті, французи ставлять себе в безглузді ситуації, щоб зробити життя цікавішим. Ви, напевно, чули, що нещодавно президент Франції Франсуа Олланд був спійманий, коли залишав дім своєї привабливої коханки одягненим у смішний мотоциклетний шолом. У США це вилилося б у скандал. А у Франції це призвело до сплеску популярності Олланда.


Підсумок: з порівняно мінімальними зусиллями, ви можете вивчити другу мову, що дозволить вам отримати доступ до корисних, важливих і цікавих речей.


0

Посилання на публікацію

Для цієї публікації коментарі вимкнено.