Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Серпень пахне медом

Cерпень … Пора щедрих дарів природи. З городів прибирають овочі, у садах – фрукти, з полів знімають урожай. Везуть з баштану кавуни та дині. А ще серпень пахне медом! В серпні ми святкуємо Медовий Спас, який також називають Маковієм(14 серпня) та День пасічника.

Це професійне свято бджолярів в Україні почали відзначати з 1997 року. Він встановлений Указом Президента і святкується щорічно 19 серпня.

Цього ж дня християни відзначають Преображення Господнє, яке в народі називають Яблучний Спас. В цей день за традицією в церквах освячують яблука та мед. Пасічники освячують вулики перед настанням холодів, щоб бджоли добре перезимували.

Підраховано, що кожна сьома тонна світового меду - українська. На пасіках країни сьогодні «працює» близько п’яти мільйонів бджолиних сімей.

Мед - продукт вічності. Він має один з найвищих показників дати зберігання серед харчових продуктів. Уявіть, знайдений в гробницях фараона, запечатаний в глечиках мед, до цього часу залишається їстівним і придатним для вживання. Мед дуже корисний для здоров’я і це помітили давно. Перші свідчення про мед, котрий застосовується для медичних цілей, датується часом стародавньої Месопотамії.

Більше взнати про ці свята та про цілющі властивості продуктів бджільництва ви можете з книжкової виставки «Серпень пахне медом», яка організована і діє на абонементі Гуляйпільської центральної бібліотеки.

Серпень пахне медом
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1