Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Сьогодні Всесвітній день туризму відзначаємо під гаслом «Туризм для всіх»

Сьогодні Всесвітній день туризму відзначаємо під гаслом «Туризм для всіх»Всесвітній день туризму відзначають 27 вересня з метою пропаганди туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, розвитку зв’язків між народами різних країн. Тема Всесвітнього дня туризму 2016 року покликана підкреслити необхідність поліпшення доступності в цій сфері і для туристів, і для тих, хто наразі не може подорожувати внаслідок інвалідності, старості або інших чинників. Заохочення загальної доступності туризму принесе відчутну користь сім’ям із маленькими дітьми, людям похилого віку та особам з обмеженими можливостями. Про це йдеться на сайті ООН.

День туризму слугує нагадуванням про те, що всі громадяни світу мають право насолоджуватися неймовірним різноманітністю нашої планети і красою світу, в якому ми живемо. Тому цього дня Всесвітня туристична організація закликає всіх звернути увагу на важливість і користь доступного туризму для суспільства.

У Посланні з нагоди Всесвітнього дня туризму генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, зокрема, зазначив: «Кожен має право нарівні з усіма користуватися рекреаційно-туристичними послугами. Проте інваліди, яких у світі налічується 1 мільярд осіб, поряд із дітьми, людьми похилого віку й особами, які мають особливі потреби в плані доступу, продовжують стикатися з перешкодами, коли йдеться про задоволення таких пов’язаних із поїздками основоположних вимог, як наявність чіткої і достовірної інформації, забезпечення ефективних перевезень і обслуговування населення, а також фізичне середовище, що полегшує переміщення. Навіть при сучасних технологіях потреби осіб з порушеннями зору, слуху, рухових або когнітивних функцій у багатьох туристичних місцях виявляються неврахованими».

Відтак генсек ООН наголошує, що забезпечення доступності є важливим чинником, який відкриває перспективи на ринку та водночас має важливе значення для вироблення політики і стратегій розвитку підприємництва в сфері відповідального і сталого туризму.

«Я закликаю представників директивних органів, фахівців з розробки туристичних маршрутів і компанії, які працюють з людьми, що мають особливі потреби, спільними зусиллями усунути всі перешкоджають здійсненню подорожей бар’єри – як психологічні, так і фізичні. Відзначаючи сьогодні Всесвітній день туризму, визнаймо, що всі люди можуть і повинні мати можливість займатися туризмом і здійснювати подорожі, отримуючи при цьому незабутні враження», – наголосив Пан Гі Мун.

День туризму засновано 1979 року. Генеральна асамблея Всесвітньої туристської організації при Організації Об’єднаних Націй, що розташовувалася на той момент в іспанському місті Торремоліно, заснувала міжнародне свято – Всесвітній день туризму, яке запропонували відзначати 27 вересня. Метою цього свята було не тільки пропаганда туризму, а й широке висвітлення його внеску в економіку окремих регіонів та світового співтовариства загалом.

У незалежній Україні Всесвітній день туризму був додатково закріплений указом Президента Україні від 21 вересня 1998 року № 1047/98 і має назву День туризму, його відзначаємо також 27 вересня.

За останніми даними та прогнозами, глобальне число прибуттів туристів збільшилася 2015 року на 4,6% і сягнуло 1,184 млрд. осіб. У 2015 році міжнародний туризм приніс 1,5 трлн. дол. США в якості експортних надходжень.

Всесвітня туристична організація (ЮНВТО) прогнозує в 2016 році зростання міжнародних туристських прибуттів в діапазоні від 3,5% до 4,5%.

За прогнозами ЮНВТО, до 2030 року глобальне число прибуттів туристів досягне 1,8 млрд.

Офіційні урочистості з нагоди Всесвітнього дня туризму в цьому році пройдуть у Бангкоку, Таїланд.
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1