Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Соціальні служби району діють

Соціальні служби району діютьЗгідно Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» на служби у справах дітей райдержадміністрацій покладено здійснення соціального захисту дітей, тобто осіб віком до 18 років.

На даний час на обліку служби перебуває 19 дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах, 69 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 8 прийомних сімей, в яких мешкає 13 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 5 статусних дітей, що мешкає в дитячому будинку сімейного типу.

Враховуючи збільшення кількості неблагополучних, асоціальних сімей, родин де батьки зловживають спиртними напоями, ведуть аморальний спосіб життя, службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з соціальними партнерами за десять місяців 2018 року проведено перевірку умов проживання в 60 неблагополучних родинах, у яких мешкає 176 дітей.

Внаслідок проведено роботи 25 дітей проти 15 у 2017 році були направлені до КЗ « Пологівськьий обласний центр соціально - психологічної реабілітації» ЗОР. До Гуляйпільського районного суду підготовлено та направлено 2 позовні заяви згідно ст. 170 СКУ на відібрання у батьків 4 дітей у зв’ язку із загрозою їх життю та здоров’ю, три позовні заяви згідно ст.164 СКУ на позбавлення громадян батьківських прав відносно 7 дітей. Крім того до суду підготовлено та направлено 22 матеріали на притягнення громадян до адміністративної відповідальності відповідно до ст. 184 КУпАП за ухилення від виконання батьківських обов’язків.

Наслідком проведеної роботи служби у справах дітей райдержадміністрації стало те, що всі 11 посиротілих дітей влаштовані до сімейних форм виховання, жодна з них не була влаштована до інтернатного закладу .

На території району діє районна програма забезпечення житлом дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2016- 2018 роки, затверджена рішенням сесії Гуляйпільської районної ради від 16.08.2016 року № 6.

У жовтні 2017 року відповідно до даної районної програми було придбано соціальне житло для особи 1994 року народження із числа вищевказаної категорії на території Залізничної селищної ради.

За ініціативи районної державної адміністрації Залізнична селищна рада надала пропозиції для придбання соціального житла. Після проведення обстеження стану утримання житла на відповідність санітарно - гігієнічним нормам, технічного стану та наявності необхідного пакету документів у власника помешкання, дане питання було винесено на сесію районної ради. Розпорядником коштів для придбання даного житла згідно з чинним законодавством визначено сільські та селищні ради, які беруть його баланс і ведуть квартирний облік.

Крім того при взаємодії служби у справах дітей райдержадміністрації і органів місцевого самоврядування в грудні 2017 року на території м. Гуляйполе міською радою було придбано і поставлені на баланс як соціальне житло 3 квартири та один будинок для осіб з числа дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебували на їх квартирному обліку. Дане соціальне житло було придбано за кошти державного бюджету.

З метою пошуку та підбору будинку під соціальне житло на території с. Малинівка Гуляйпільського району, відповідно до чинного законодавства Гуляйпільською районною державною адміністрацію була залучена Малинівська сільська рада, оскільки особа з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування 1995 року народження, яка на даний час мешкає в м. Дніпро, перебуває саме на квартирному обліку цієї сільради.

Відповідно до звернення служби у справах дітей райдержадміністрації від 18.01.2018 року № 01-14/27, на початку січня цього року Малинівська сільська рада розмістила оголошення щодо пошуку та придбання будинку і земельної ділянки під соціальне житло для особи даної категорії.

Після розміщення оголошення до сільської ради звернулися декілька громадян, які запропонували своє житло, але вони не являлися його власниками. Разом з тим придбання помешкання під соціальне житло за кошти державного бюджету можливе лише при наявності всіх документів які повинен надати власник сільській раді, у разі їх відсутності це є порушенням чинного законодавства.

У зв’язку із виділенням коштів з районного бюджету районною державною адміністрацією проводиться пошук житла, про що було надано інформацію до районної газети « Голос Гуляйполя».

Крім того 31 жовтня поточного року начальником служби у справах дітей райдержадміністрації Копасовим О.М. було проведено прийом громадян в с. Малинівка, щодо придбання соціального житло за бюджетні кошти. Також, під час проведення прийому до спеціалістів служби у справах дітей звернулася мешканка села, яка прохала допомоги у оформлені правочину на малолітнього сина.

Начальник служби у справах дітей райдержадміністрації О.Копасов

0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1