Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

У Києві відкрили Центр ветеринарної діагностики

У столиці України двадцять другого вересня відбулося відкриття Центру ветеринарної діагностики. Центр надаватиме 339 найменувань послуг в основних галузях сільського господарства: птахівництві, свинарстві, скотарстві. Сфера лабораторної діагностики - хвороби тварин, корми та кормові добавки.

Основні підрозділи Центру: лабораторії бактеріології, серологіі, гістології та молекулярної діагностики. Центр буде проводити рутинні дослідження, які дозволяють відрізняти польові штами від вакцинних, патогенних від непатогенних, надавати послуги з контролю епізоотичної ситуації в господарствах, в тому числі буде проводити кілька дослідів, які не проводять державні лабораторії. До таких відносяться, наприклад, розрахунки оптимальних термінів вакцинації птахів і тварин, оптимізація схем вакцинації, оцінка їх ефективності тощо. Ось наприклад, вже сьогодні Центр може діагностувати таку небезпечну загрозу як нодулярний дерматит ВРХ. Державний комітет України з ветеринарної медицини планує до 1 грудня подати до Верховної Ради законопроект про приватну ветеринарну медицину, http://www.eurasialegal.info/index.php?option=com_content&view=article&id=4683:2015-08-12-08-54-12&catid=5:sng&Itemid=43

«Ми відкриваємо новий комплекс і я вважаю, з цього починається новий виток нашого розвитку. У цей світлий сучасний комплекс ми увійшли не з порожніми руками. Ми маємо п’ятнадцятирічний досвід: інтелектуальний, технічний, методологічний і ін., І ще великі амбітні плани », - такими словами урочисто відкрила Центр ветеринарної діагностики його директор Ірина Собко.

За словами заступника міністра аграрної політики і продовольства України з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевой, яка брала участь у відкритті Центру, в сфері євроінтеграції саме такі лабораторії займають вісімдесят відсотків всіх робочих питань. Тому складно переоцінити їх важливість.

«Система діагностики у нас утворена в основному на утилізації державницького потенціалу. Правильно це чи ні, проте в частині досліджень швидше за все ми нейтралізуємо і регулювання, і взаємодія з приватним бізнесом. Розвиток діагностики і лікувальної справи стоїть на порядку денному і буде стояти в майбутньому. Ми говоримо не просто про діагностику, а про діагностику в контексті руху вперед, в контексті євроінтеграції. У цій частині ви - піонери, і Ви мали і будете мати підтримку з боку Госпродпотребслужби, і я сподіваюся, що спільними зусиллями ми продовжимо шлях євроінтеграції », - запевнив Центр голова Госпродпотребслужби Володимир Лапа.

Для довідки: Діяльність Центру почалася ще в 2001 році. зі створення лабораторії бактеріології. У 2003 р лабораторія отримала офіційні повноваження від Державного департаменту ветмедицини на проведення діагностики захворювань птахів і тварин, у 2004 р були створені лабораторії гістології та аналізу кормів і води, в 2005 р лабораторія серологіі справжнього Центру першої в Україні та країнах пострадянського простору була сертифікована за стандартами для дослідницьких лабораторій ІСО17025.

0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1