Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

У кого які пенсії в Україні (інфографіка)

Переважна більшість українців має пенсію нижче 2000 грн на місяць і лише вчені, силовики і чорнобильці більше 3000.

Найсильніше криза вдаряє по незахищеним верствам населення - пенсіонерам. Всього їх більше 12 млн чоловік. Живуть вони по-різному: одні отримують мінімальні 1074 грн на місяць, інші - чи не 16 тис. Грн. "Сегодня" склала портрет середньостатистичного українського пенсіонера, і порівняла його рівень життя з "колегами" з Польщі та Німеччини.

КОМУ ЩО. За підрахунками Пенсійного фонду України (ПФ) і Держслужби статистики, кожен третій житель України - пенсіонер. У ПФ підрахували, скільки пенсіонерів та яку пенсію отримують (див. Інфографіку).

У кого які пенсії в Україні (інфографіка)


Як бачимо, сімдесят і сім відсотків пенсіонерів, або 3-є з 4-х, отримують пенсію за віком (на сьогоднішній день це шістдесят років для чоловіків і 57,5 ​​років для жінок, які не мають будь яких або вікових пільг при виході на пенсію - служба в армії, шкідливі умови праці, вислуга років). А таких пільговиків приблизно шість відсотків або кожен сімнадцятий. Ще одинадцять відсотків (кожен 9-й пенсіонер) - це інваліди. Кожен двадцятий отримує пенсію по втраті годувальника (вона може бути більше власної). І менше одного відсотка - ті, хто собі пенсію не заробив, але держава доплачує їм до прожиткового мінімуму для непрацездатних, це 1074 грн (така норма введена в 2014 р).

Гідними можна найменувати пенсії у прокурорів (до 7000 грн), прийнятними - у чорнобильців, науковців та державних службовців (3-4 тис. Грн). І мізерний відсоток пенсіонерів - це народні депутати і судді - мають суперпенсіі по 15-16 тис. грн (нагадаємо, їм у цей час платять максимум 10740 грн, але з кожним підвищенням соціальних стандартів їх пенсія зростає автоматично).

ПОРТРЕТ ПЕНСІОНЕРА. З даних статистики та соціальних досліджень всіляких інститутів ми вивели середньостатистичний портрет українського пенсіонера. Насправді виявилося, що "наш" пенсіонер - жінка, тому що, за статистикою, шести десятирічних і старше жінок у нас в два рази більше, ніж чоловіків. Поряд з цим більша половина таких дам самотні: вони вдови або розлучені. До речі, переважна більшість українців-пенсіонерів запевняють, що їм на життя вистачає, і лише кожен 6-й, це самотні городяни, у яких немає "дачно-городньої" підмоги, вважають свою пенсію недостатньою.

Ми також порівняли з нашим пенсіонером середньостатистичного поляка і німця. Вони також виявилися жінками. "Пані" у Польщі отримує в перерахунку в середньому 9000 грн (або 1,5 тис. Злотих), а максимальна пенсія у Польщі - 14,9 тис. Грн. Правда, тут не платять неробам без трудового стажу. Її вік - 68 років, вона теж селянка, має 1-2 дітей і 2-3 онуків. Але ось вибір розваг для польських пенсіонерів широкий: для них існують спеціальні знижки на авіаквитки, потяги (поляки у віці часто подорожують по країні), музеї, галереї, театри. Існують в Польщі та особливі "Клуби сеньйорів", в яких літнім людям влаштовують тренінги та майстер-класи.

Одні з найбільш забезпечених пенсіонерів в Європі - німці. Тут "фрау" - 72 роки, її середня пенсія близько 31 тис. Грн, у неї до 2 діточок і кілька онуків. Серед відомих розваг - робота і вояж за закордон. Більше того, вони мають право на безкоштовні ліки і ряд медичних послуг.
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1