Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

У Польщі на сміттєзвалищі збудували сонячну електростанцію (відео)

У Польщі на сміттєзвалищі збудували сонячну електростанцію (відео)Майже 600 тисяч злотих (бл. 150 тисяч євро) дозволить щорічно економити недавно збудована сонячна електростанція на сміттєзвалищі в польській гміні Устроне Морське (Ustronie Morskie). Таку суму щорічно буде отримувати орган місцевого самоврядування в цій гміні за рахунок продажу електроенергії. Для порівняння можна взяти суму, яку ця гміна видає щорічно на електроенергію – близько 750 тисяч злотих. За кошти, які не будуть видаватися на закупівлю значної частини електроенергії, можна буде обходитися без підвищення місцевих податків або фінансувати наступні інвестиційні проекти без кредитів.

Сонячна електростанція потужністю 1 МВт збудована на території сміттєзвалища – це перша в Польщі інвестиція в такому форматі, а приклад взято з Німеччини, де місцеве керівництво побачило подібний варіант. Потужності нової електростанції вистачає для забезпечення електроенергією 200 домогосподарств.

Хороший задум місцевої громади підтримано коштами Європейського Союзу (Програма Розвитку Сільських Територій на 2007-2013 роки). Вартість всього проекту близько 1,75 мільйони євро (70% коштує сама електростанція, а решта пішло на рекультивацію недіючого звалища). За рахунок ЄС профінансовано 36% вартості проекту.

Фотоелектричні панелі розміщено на площі 2 га старого звалища, але гміна не виключає можливості збільшення потужності електростанції до 3 МВт. Запрошують сюди і науковців, які б могли проводити свої дослідження. Заплановано встановлення і метеорологічної станції.
За матеріалами www.vsemisto-lv.info
1

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1