Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

У Запоріжжі стартував Чемпіонат України з пожежно-прикладного спорту

Цьогоріч саме Запоріжжю випала честь провести XХІV Чемпіонат України з пожежно-прикладного спорту. Команди з 22 областей України, міста Києва, та вищих навчальних закладів системи ДСНС, приїхали у славний козацький край позмагатися за першість.

Сьогодні, 15 червня, на урочистому відкритті Чемпіонату України, стадіон перетворився на святковий майданчик для справжнього спортивного шоу. Фанфари і оплески зустрічали почесних гостей. Пройшло урочисте шикування учасників параду.

Робота рятувальників небезпечна і непередбачувана. Не аби яка мужність, сміливість і твердість духу потрібні, щоб іти у вогонь та боротися зі стихією, ризикуючи власним життям і здоров’ям. Лише найвідважніші і найхоробріші обирають для себе цей шлях.

У Запоріжжі стартував Чемпіонат України з пожежно-прикладного спорту


Саме такими були: Юрій Рудий – начальника ДПРЧ-48 по охороні міста Рава-Руська; Андрій Вненкевич - начальника караулу ДПРЧ-17 по охороні міста Жовква; Богдан Юнко - пожежний ДПРЧ-17. Церемонія відкриття Чемпіонату розпочалася Хвилиною мовчання за загиблими під час ліквідації пожежі на Грибовецькому звалищі рятувальниками.

Відкрив змагання заступник начальника Державної служби України з надзвичайних ситуацій генерал-майор служби цивільного захисту Руслан Білошицький. Почесне право підняти Державний прапор України випало команді м. Київ – переможцям Чемпіонату 2015 року.

У Запоріжжі стартував Чемпіонат України з пожежно-прикладного спорту


З привітальним словом до присутніх звернувся Голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль: «Сьогодні у рятувальників свято. Я дуже хочу, щоб про їх звитягу та мужність згадували не тільки у певні дати, а завжди. Адже, це ті люди, які кожну хвилину знаходяться на варті нашої безпеки, працюють у зоні проведення АТО і є прикладом справжнього героїзму».

Змагання ще не розпочалися, спортсмени ще не стартували, а нагороди вже з’явилися. Приємним сюрпризом для всіх присутніх стала церемонія нагородження. Медаллю «За розвиток Запорізького краю» відзначили Бойка Валерія Івановича - начальника центру забезпечення діяльності Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області. Цінним подарунком (годинником) від голови обласної державної адміністрації нагороджено сержанта служби цивільного захисту Карпюка Сергія Анатолійовича - пожежного-рятувальника 7 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Запорізькій області. Грамотою Запорізької обласної державної адміністрації відзначили: старшого прапорщика служби цивільного захисту Гнатюка Олександра Борисовича - старшого рятувальника – дозиметриста рятувального відділення групи рятувальних робіт аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Запорізькій області; старшого прапорщика служби цивільного захисту Кубу Сергія Миколайовича - командира відділення 10 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Запорізькій області; молодшого сержанта служби цивільного захисту Лебединського Віталія Васильовича - пожежного-рятувальника 30 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Запорізькій області з охорони об’єктів.

Урочистий парад не залишив байдужими серця вболівальників. І поки вони насолоджувалися святковою концертною програмою, спортсмени вже пішли готуватися до старту. У перший день на них чекають два види змагань.

Підйом по штурмовій драбині у вікно 4-го поверху навчальної башти є одним з найбільш видовищних видів ППС. Після стартового пострілу, спортсмен зі штурмовою драбиною у руці, пробігає 32 метри до навчальної вежі і починає підійматися на неї, закріплюючи драбину за віконний отвір на кожному поверсі. Фінішу спортсмен досягає на 4-му поверсі. Цей вид програми завжди проходить у запеклій боротьбі та нерідко переможців і призерів на фініші поділяють соті частки секунди.

Другий вид змагань - пожежна естафета 4х100 м. На першому етапі спортсмен піднімається на дах будиночка за допомогою драбини-палки, на другому етапі долає паркан заввишки 2 метри. На третьому, підхопивши рукави і пробігши по буму, спортсмен приєднує рукава до розгалуження, прокладає рукавну лінію. Фінальний четвертий етап закінчується видовищною дією - учасник вогнегасником гасить палаючу у деку рідину.

Як відзначають судді, ці види є найскладнішими, але дуже важливими у професії рятувальника. Адже, іноді секунда вирішує долю життя людини. Досить часто на бойовому чергуванні вогнеборцям доводиться гасити пожежі та рятувати людей, потрапляючи до охопленого вогнем приміщення через вікно. Чим скоріше рятувальник дістанеться до місця пожежі, тим більше шансів у нього врятувати чиєсь життя.

www.zp.mns.gov.ua
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1