Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Унормовано нарахування пільг на послуги ЖКГ та покупку твердого палива з нового року

Унормовано нарахування пільг на послуги ЖКГ та покупку твердого палива з нового рокуЗ нового року громадяни, які мають пільги на житлово-комунальні послуги, можуть у будь-який час подати заяву про перехід на монетизовану (готівкову) форму виплат на послуги ЖКГ. Скасовано обмеження, яке не дозволяло скористатися монетизацією після 15 жовтня (на опалювальний період) і 15 травня (на неопалювальний період).

У Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації пояснили, що раніше пільговики могли отримувати монетизовані виплати, лише якщо подали відповідну заяву до старту опалювального сезону (до 15 жовтня) і для неопалюваного періоду до 15 травня. Відтепер вони можуть зробити це в будь-який момент.

Більш детально про механізм готівкового нарахування пільги на оплату послуг ЖКГ можна подивитися тут.

Крім цього, Уряд унормував порядок надання пільг і субсидій на придбання твердого палива та скрапленого газу у 2020 році.

З 1 січня 2020 року для отримання пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу пільговики мають звертатися до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, а в сільській місцевості – до уповноважених осіб, визначених виконавчими комітетами селищних і сільських рад. Звернення приймаються за зареєстрованим місцем проживання або за фактичним місцем проживання, якщо особи перебувають на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги.

Пільги на придбання твердого палива та скрапленого газу за фактичним місцем проживання можуть надаватися згідно з рішенням комісій, утворених місцевими держадміністраціями та органами місцевого самоврядування, за відповідною заявою, до якої додається довідка про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі.

У разі утворення об’єднаної територіальної громади заяви пільговиків з необхідними документами приймаються уповноваженими особами, що визначені виконавчими органами ради об’єднаної територіальної громади.

Управління, уповноважені особи, визначені виконавчими органами ради ОТГ, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад, щомісяця складають списки осіб (із зазначенням пільгових категорій) для призначення пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу.

Список, підписаний сільським, селищним, міським головою (іншою уповноваженою особою) та завірений печаткою (у разі наявності), щомісяця подається управлінню. Управління повинно звірити список з інформацією, внесеною до Реєстру. Звірений список має бути затверджений керівником управління.

У разі зміни реєстрації місця проживання протягом бюджетного періоду пільговик подає довідку щодо придбання твердого палива і скрапленого газу на пільгових умовах за попереднім зареєстрованим місцем проживання.

У разі зміни умов проживання пільговика (підключення житла до системи газо-, тепло-, електропостачання для його опалення) отримані ним кошти готівкою на придбання твердого палива і скрапленого газу або тверде паливо, скраплений газ не повертаються. Пільги з оплати послуг газо-, тепло-, електропостачання для опалення житла надаються пільговику з наступного бюджетного періоду.

У разі зміни протягом бюджетного періоду будь-якого іншого виду опалення житла на пічне пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу надаються на стільки місяців, що залишилися до кінця бюджетного періоду, та середньомісячної вартості або кількості твердого палива і скрапленого газу.

Тією ж урядовою постановою врегульовано питання отримання пільг у разі смерті пільговика.

Так, у разі смерті особи, якій нараховано пільги, зазначені у ч.5 ст.51 Бюджетного кодексу України, члени сім’ї померлого, які проживали разом з ним, можуть отримати кошти готівкою на придбання твердого палива і скрапленого газу або тверде паливо та скраплений газ у натуральному вигляді. Для цього потрібно мати: заяву одного з членів сім’ї, подану не пізніше закінчення бюджетного періоду; копію свідоцтва про смерть пільговика; довідку про факт проживання членів сім’ї разом з пільговиком, видану в установленому порядку.

Нагадаємо, що відповідно до ст.51 Бюджетного кодексу України до членів сім′ї пільговика належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи; особа, яка проживає разом з особою з інвалідністю внаслідок війни I групи та доглядає за ним, за умови, що особа з інвалідністю внаслідок війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1