Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Уряд Вірменії розгляне проект закону про визнання Нагірно-Карабаської республіки.

Уряд Вірменії розгляне проект закону про визнання Нагірно-Карабаської республіки.Уряд Вірменії в четвер, 5 травня, розгляне проект закону про визнання Нагірно-Карабаської республіки.

Республіка Вірменія визнає республіку Арцах (так в Вірменії називають Нагорний Карабах - прим.ред.), - йдеться в тексті документа. З доповіддю з питання виступить глава вірменського МЗС Едвард Налбандян. Офіційний висновок кабінету міністрів буде направлено до парламенту. Створенню документа сприяли переговори між Єреваном і Степанакертом. Крім того, «Вірменія при його підготовці врахувала можливі подальші процеси, а також зовнішні фактори», випливає з пояснення до проекту закону. На початку квітня президент Вірменії Серж Саргсян пообіцяв визнати незалежність Нагірного Карабаху в разі ескалації бойових дій.

За даними РІА "Новости", ініціатива визнання суверенітету республіки вносилася до парламенту Вірменії неодноразово, починаючи з 2009 року. Однак депутати відмовлялися приймати документ, пояснюючи це небажанням нашкодити ходу переговорів по мирному врегулюванню. Нагадаємо, незалежність Нагорного Карабаху на сьогоднішній день визнають Абхазія, Південна Осетія, Придністров`я і сім американських штатів, в числі яких Каліфорнія і Гаваї.

У ніч на 2 квітня перемир`я в зоні конфлікту в Нагірному Карабасі було порушено. Бої розгорілися уздовж південних, південно-східних і північно-східних секторів лінії зіткнення. За даними ООН, в результаті збройних зіткнень загинули не менше 33 осіб, понад 200 отримали поранення. Етнічне протистояння в регіоні, загострилося наприкінці 80-х - початку 90-х років минулого століття, переросло в збройні зіткнення в 1991 році, коли на частині територій регіону була проголошена Нагірно-Карабахська Республіка (НКР). Баку спробував повернути регіон під свій контроль силою, але зазнав невдачі. У травні 1994 року Вірменія і Азербайджан за посередництва Росії підписали протокол про перемир`я.

Джерело: http://www.ednist.info/news/42634
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1