Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

В області зафіксовано четвертий випадок захворювання свиней на АЧС

В області зафіксовано четвертий випадок захворювання свиней на АЧСПро хід виконання заходів з ліквідації та недопущення розповсюдження африканської чуми свиней на території Запорізької області йшла мова під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації, яке відбулось під керівництвом заступника голови облдержадміністрації, голови комісії Олександра Бабаніна.

За інформацією начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області Віктора Шершнєва, зафіксовано випадок захворювання свині на африканську чуму в особистому господарстві у с. Нове Мелітопольського району. Наразі встановлено зони захисту та нагляду, до якої входять частини адміністративних територій Мелітопольського, Приазовського, Якимівського районів, м. Мелітополя Запорізької області.

- Наразі забезпечено в неблагополучних пунктах, зонах захисту та нагляду постійний контроль за дотриманням причетними службами і суб’єктами господарювання, незалежно від форми власності та підпорядкування, усіх оздоровчих і запобіжних заходів, які передбачені Законом України «Про ветеринарну медицину». Фахівцями здійснюється обходи поголів’я та планується подальше вилучення тварин. Всі власники свиней отримають компенсації, - наголосив Віктор Шершнєв.

- Це вже четвертий випадок АЧС у Запорізькій області, починаючи з 2012 року. На особливому контролі знаходяться господарства в приватному секторі, а також переміщення поголів’я та готової продукції. До того ж, необхідно посилити заходи профілактики та роз’яснення серед населення, - наголосив Олександр Бабанін.

Також у зоні контролю залишається с. Петромихайлівка Вільнянського району, де було вилучено 124 тварини та Розівський район, де вилучено 49 голів тварин. Карантинні заходи у Комунарському районі м. Запоріжжя вже знято.

Наразі посилено заходи з ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання на африканську чуму свиней на території всієї Запорізької області.

Довідково: африканська чума свиней (АЧС) - небезпечна інфекційна хвороба свиней, яка характеризується лихоманкою, запальними і дистрофічними ураженнями внутрішніх органів, численними крововиливами та високою смертністю. На АЧС хворіють лише домашні та дикі свині. Найбільш ефективним способом боротьби із захворюванням вважається знищення поголів’я свиней. Хвороба може швидко поширитись на сусідні господарства, завдаючи значних економічних збитків унаслідок загибелі свиней та ліквідації всього свинопоголів’я в регіоні.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1