Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

У Пологах пройшла виставка голубів

У Пологах пройшла виставка голубівУ світі їх - близько 400, у нашій країні - 100-120 видів найрізноманітніших забарвлень, оперення та розмірів. Голубівники та шанувальники наймиролюбніших птахів практично не мали можливості зібрати весь цвіт Пологівщини в одному місті. На щастя, ситуація змінилася. У неділю, 14 жовтня, на території парку біля Пологівського РБК пройшла міжрайонна виставка-ярмарок голубівників. Вона зібрала найпристрасніших любителів пернатих. Деякі з них приїхали навіть із сусідньої області. Наприклад 74-річний мешканець селища Покровка, що у Дніпропетровській області Петро Артеменко. Він з дитинства займається вирощуванням птахів. Крім голубів у господарстві Петра Миколайовича є і справжні павичі, і фазани, і цесарки...

Перша виставка-ярмарок зібрала неочікувану кількість відвідувачів. Добрими починаннями - проведення першої виставки голубів ми зобов'язані ініціатору і організатору події пологівцю Віталію Пащенку, який ще в 90-х почав купувати породистих голубів та розводити пернате господарство на батьківській дачі. Останні п'ять років Віталій намагається не пропускати жодної виставки, які проводяться в Україні.
На виставку приїхали десятки голубівників із різних куточків Запорізької області: з Гуляйполя, Чернігівки, Оріхова, Мелітополя, Токмаку, Бердянська, Запоріжжя. Були навіть голубівники з Маріуполя та Дніпропетровщини.

Цікавим гостем-співрозмовником став учасник виставки із міста Вільнянськ Віктор Дудченко. Він знає про своїх голубів усе, як рідний батько. Голубів у нього більше 150 різних порід. Кожного свого голуба Віктор знає в обличчя та знає, навіть, скільки пір'їн у кожного в хвості.

- «Засмучує лише те, що більшість голубівників - це люди старшого покоління, більшості з нас вже за 50. Пам'ятаю, коли я починав, ми хлопчиськами бігали, багато нас молодих було, а зараз всі розваги молоді замінив комп'ютер», - зазначає вільнянець Віктор Дудченко.Голубівники зібралися в Пологах не лише з метою показати своїх улюбленців, а й зробити обмін чи продати птахів. Придбати голуба можна було за ціною від 50 до 400 гривень за одного, в залежності від породи. Проте, для більшості голубівників ціна птаха - не головне. Щоб утримувати сотні пар птахів, потрібно по-справжньому любити пернатих, захищати їх від вірусних хвороб, а головне, вести селекційну роботу.Голубівництво - не поганий бізнес, але не на Пологівщині, зазначають учасники виставки. Принаймні, поки що, - констатують голубівники, які приїхали на виставку більш як за сто кілометрів, кажуть, що не відшкодують навіть затрат на дорогу. Але сподіваються, що згодом у Пологах з'явиться клуб голубівників і серед його членів буде більше молоді, яка буде продовжувати цікаву справу.


А потенціал звісно є. Дванадцятирічний Євген Верлатий із села Новоселівка вже декілька років має «пернате» хобі, яке мешкає на горищі його будинку. До сьогодні там було ще 50 голубів, а після виставки - на два більше. Татусь із дядечком подарували Євгенкові пару «трубачів».

Головними особами на виставці, після голубів, звичайно, були діти. В їх очах - море задоволення від свята. Найдбайливішим чадам мами і тата робили надзвичайні подарунки.

А ось, молодий татусь Олександр Кущ із села Басань придбав для сина Максима двох кроликів. - У нас ще немає вдома свійського господарства, тому сьогодні ми вирішили придбати двох кроликів, на яких витратили 900 гривень

Виставка називається голубина, але тут можна було побачити і інших тварин, наприклад, кроликів. Один з кролівників, пологівець Олександр Волочко, розповів, що порода його вихованців називається «Сірий велетень», вони досягають ваги до 6 кілограмів, стійкі до різних захворювань. Середня вартість такого кролика - 450 гривень.

Нарешті, подалі від суєти до дерева були прив'язані два красеня-гусака, господар яких розповів про своїх вихованців. Гуси ці дуже давньої породи, сьогодні їх збереглося мало в Україні і в Росії. Птах цей невибагливий, харчується в основному травою, при цьому маса цих гусей досягає 10-12 кілограмів. На виставку гуси приїхали з села Шевченко Пологівського району. Коштують вони чимало: від 500 до 800 гривень, але сьогодні це їх реальна ціна, навіть якщо брати просто по вазі, запевнив господар Михайло Генус.

Багато цікавих тварин залучило чимало допитливих відвідувачів. Господарі не без задоволення розповідали людям про своїх вихованців, дозволяли фотографувати.

Пологівці з непідробним інтересом і ажіотажем роздивлялися екзотичних птахів, милувалися красенями-голубами, посміхалися, дивлячись на милих та велетенських пухнастих кроликів. Особливий захват у дітей викликали різноманітні нутрії, які важливо дивилися на глядачів, тримаючи в лапках їжу. Багато хто з відвідувачів виставки намагалися крізь прути клітки помацати експонатів. Господарі не перешкоджали цим поривам, а навіть, навпаки, заохочували, дістаючи своїх вихованців з клітин.

І дійсно, подивитися було на що. Голуби і кури різноманітних порід, фазани, перепела, папуги, качки, гуси, декоративні кролики, «кролі-гіганти», нутрії - і це далеко не весь список живності, яку можна було побачити на алеях парку. Авжеж, було дійсно цікаво! Сподіватимемося, що такі виставки стануть традиційними у Пологах, а наступна відбудеться вже наступної весни.


Джерело: Районка
1

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1
Профіль
 Рейтинг 1143  MahnoGrad.com  15 жовтня 2012, 00:00цитувати виділене
Вибачаюсь, переклад замінив на оригінал.
 0  або  
Профіль
 Рейтинг   Нестор  15 жовтня 2012, 00:00цитувати виділене
Да,не позорьте!!!
 0  або