Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

В Україні сьогодні розпочалася Масляна, яка триватиме весь тиждень - до 13 березня.

В Україні сьогодні розпочалася Масляна, яка триватиме весь тиждень - до 13 березня.Ще одна назва свята - Сирна седмиця, бо у ці дні православні готуються до Великого посту, який розпочинається після нього.

Масляну святкували в Україні ще за язичництва, тоді наші пращури поклонялися Сонцю. За традицією свято відзначалося у період весняного рівнодення. З приходом християнства всі язичницькі звичаї поступово викорінювалися, однак традиція святкувати Масляну залишилася.

Одна з традицій Масляної - поїдання млинців. При цьому у святковий тиждень православним забороняється їсти м’ясо, але ще можна їсти рибу, яйця, молочні продукти. За повір’ям, чим яскравіше і цікавіше прожити масляний тиждень, тим щасливішим і багатшим буде рік. Ще одна традиція - у перший день святкового тижня роблять із соломи і вдягають опудало Масниці, яке в останній день тижня спалюють.

Масляна поділяється на два періоди: Вузьку і Широку. Вузька Масниця триває з понеділка по середу, в цей час дозволялося працювати, а от з четверга розпочинається Широка Масляна, коли всі роботи закінчувалися.

www.ukrinform.ua
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1