Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

В Україні стартував позачерговий призов: кого і коли заберуть до армії

В Україні стартував позачерговий призов: кого і коли заберуть до арміїВ Україні сьогодні, 8 серпня, за наказом Президента Петра Порошенка розпочався позачерговий призов до армії, він триватиме до 31 серпня.

Після цього призовну кампанію призупинять і відновлять тільки в жовтні. Як відзначили в Генштабі, такий призов проводять в зв`язку з недобором в Національну гвардію у травні, пише «Сегодня».

В Україні на строкову службу в армію викликають двічі на рік: навесні та восени. Всього під призов цього року повинні були потрапити близько 30 тисяч осіб. Більше 14 тисяч призвали в травні-червні і приблизно стільки ж закличуть в жовтні-листопаді. Однак, за наказом глави держави призов проведуть чотири замість двох разів. Так, в травні паралельно провели призов офіцерів запасу, а в серпні проводять додатковий набір в Національну гвардію.

Кого можуть призвати до армії в серпні:

–Чоловіки віком від 20 до 27 років;

–Придатні за станом здоров`я;

–Без судимості;

–Ті, хто не проходив військову службу.

У цьому місяці по всій країні повістки будуть розсилати українцям віком від 20 до 27 років. З них відберуть приблизно 1000 бійців, яких відправлять на службу в Національну гвардію. Як відзначають в Генеральному штабі, повноцінним призовом «серпневу кампанію» назвати не можна – її проводять у зв`язку з реформою і для доукомплектації Нацгвардії.

У цьому місяці з кожної області заберуть в армію від 50 до 100 чоловік. Наприклад, у Львівській області призвуть 53 бійця, а в Дніпропетровській – 95.

«Це звичайно не повноцінний призов. Був недобір і президент України прийняв рішення про додатковий призов. Проходить він у нормальному режимі. Нічого надприродного в цьому немає. Є навіть добровольці, які самі без повісток приходять і кажуть: ось мені скоро виповниться 18 або 20 років (з 18 можна за бажанням зараз служити) і я хочу служити Батьківщині», – розповідають в одному з військкоматів Запорізької області.

Як відзначили в Харківській облдержадміністрації, як і раніше, відправляти в зону бойових дій призовників не будуть.

«Десь місяць вони будуть проходити навчання загальновійськових дисциплін. Далі піде спеціальна підготовка, після чого вони будуть виконувати функції щодо забезпечення громадського порядку на території Харківської області, а також спеціальні завдання Національної гвардії», – пояснюють в ХОДА ,.Після отримання повістки українець зобов`язаний прибути у визначений пункт збору в термін, зазначений у повістці. Якщо ж військовозобов`язаний не з`явився за повісткою до військкомату, не повідомив у комісаріат про зміну місця проживання, йому загрожує штраф у розмірі 85-119 гривень. За повторне порушення – від 170 гривень до 255 гривень. До слова, згідно із законом, роботодавці зобов`язані сповіщати військкомати про своїх співробітників призовного віку (ч. 4 ст. 34 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» від 25.03. 1992 року № 2232-XII).

Після серпня наступний призов, згідно з наказом президента, пройде в жовтні цього року. Кабінет міністрів повинен окремим указом визначити, скільки людей заберуть в армію восени і скільки буде коштувати кампанія.

Нагадаємо, кожному призовнику згідно із законом надається матеріальна допомога в розмірі 3200 гривень. Велика частина бюджету призовної кампанії йде саме на разові допомоги, ще приблизно до 100 гривень на кожну людину отримують військкомати.

У той же час військової мобілізації в Україні, якщо не загостриться ситуація на сході країни, в 2017 році не буде. Замість призовників в зоні бойових дій повинні служити контрактники, відзначають в Міністерстві оборони. Нагадаємо, в 2014-му році пройшли перші три хвилі військової мобілізації. Тоді на службу призвали понад 105 тисяч українців. У 2015-му році, як заявляв міністр оборони Степан Полторак, мобілізували близько 104 тис. осіб. Мобілізація проходила 210 днів у три етапи (четверта, п`ята і шоста хвилі). Як розповів спікер Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов, всього з 2014-го року призвали 210 тисяч українців.
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1