Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

В Україні в тестовому режимі запрацював «Електронний суд»

В Україні в тестовому режимі запрацював «Електронний суд»З 1 січня цього року система «Електронний суд» в тестовому режимі запрацювала по всій Україні. Про це повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв на своїй сторінці у Фейсбуці.

«Це є технічною частиною судової реформи, що дозволить спростити звернення до судів, бо за допомогою особистого кабінету позивач може не тільки подавати заяву до суду, а й сплачувати судовий збір, надсилати та отримувати необхідні документи, відслідковувати стан розгляду справи та дати засідань», – зауважив парламентарій.

За словами С. Алєксєєва, звернення до суду в електронному вигляді дозволить економити час та кошти на роздруківки та листування не тільки громадян, а й самим судам, які витрачають на це чималі бюджетні кошти.

Водночас Алєксєєв нагадав, що минулого року в 18 судах по Україні в тестовому режимі вже запрацювала система «Електронний суд». Попервах були нарікання на її роботу, позивачам доводилось доносити до суду в паперовому вигляді всі документи, що надавали в електронному.

«Та під кінець року багато недоліків виправили, збільшили кількість шаблонів позовних заяв та перелік питань, з якими до суду можна було звернутись саме в електронній формі», – зазначив депутат.

Створення Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи передбачено ухваленими в рамках судової реформи змінами до процесуальних кодексів, що набули чинності 15 грудня 2017 року. Повноцінно система має запрацювати в березні цього року.

Голос України
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1