Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Вчені придумали тканину здатну розтягуватися і стискатися дуже багато разів, без шкоди властивостям

Вчені придумали тканину здатну розтягуватися і стискатися дуже багато разів, без шкоди властивостямГрупа австралійських науковців з Університету Вуллонгонга створила тканину для «розумного одягу», здатного розпізнавати широкий спектр рухів людського тіла.

Для створення текстилю, який був би одночасно гнучким, розтяжність, чутливим і стабільним дослідники використовували складний електропровідний полімер PEDOT: PSS.

Результати роботи опубліковані ACS Applied Materials & Interfaces і також прийняті до публікації в Electochemistry Communications, його цитує N+1.

Вчені вплели в поліестерове волокно полімер і на основі отриманої тканини винайшли робочий прототип одягу, яка реагує на згинання-розгинання коліна, в яку інтегрований бездротової передавач.

Одяг здатен «спілкуватися» з комерційним бездротовим ресивером, передаючи дані про рух. Хоча подібні матеріали відомі вже давно, автори показують переваги в стійкості (деградація матеріалу після безлічі циклів розтягування) і чутливості матеріалу над комерційними аналогами.

Автори пропонують використовувати отриману тканину у виробництві «розумного одягу» для спортивних тренувань, і ще для носіння приладів в період медичної реабілітації. Також запропонована технологія може бути використана для виробництва супер конденсаторів, які можна інтегрувати в одяг, і для виробництва ременів безпеки, які відгукуються на різкий розтяг.

1

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1