Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Вчені створили папір багаторазового використання

Вчені створили папір багаторазового використанняДля того, щоб зменшити шкідливий вплив на навколишнє середовище речовин, які використовуються в струменевому і лазерному друку, а також для того, щоб сприяти зменшенню вирубування лісових насаджень, група вчених з Шаньдунського і Каліфорнійського університетів та Національної лабораторії імені Лоуренса в Берклі розробила новий тип нанопаперу, на якому можна писати за допомогою світла.

Його можна використовувати до 80 разів, оскільки текст на ньому – дуже просто витерти. В даному винаході використовуються спеціальні наночастинки, які здатні змінювати свій колір під впливом світла. Тонке покриття, що містить такі наночастинки, може бути нанесене на поверхні об’єктів з різних матеріалів – це ще один плюс даного винаходу.

Дана розробка дасть можливість зберігати інформацію протягом досить тривалого часу. Як відомо – з часом папір псується, на відміну від плівки з наночастинками, яку можна наносити на будь-який стійкий матеріал, що зберігатиметься століттями. Також даний винахід буде економити ресурси, завдяки притаманній йому багаторазовості використання.

“Ми вважаємо, що нанопапір може успішно використовуватись також і для виготовлення газет, журналів, рекламних плакатів та іншої друкованої продукції” – розповідає Ядонго Йин, – “Крім паперу, таку технологію можна використовувати і в безлічі інших областей, наприклад, в різних датчиках та індикаторах термінів придатності продуктів”.invaders.com.ua
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1