Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Вчора гуляйпільці згадували трагічні події аварії на Чорнобильській АЕС

Вчора гуляйпільці згадували трагічні події аварії на Чорнобильській АЕС6 квітня 1986 року вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів українців. Біда, яка сталась квітневої ночі 29 років тому неподалік старовинного українського містечка Чорнобиля, назавжди залишиться в пам’яті та серцях наших людей. Аварія на Чорнобильській атомній електростанції увійшла в історію, як найбільша техногенно-екологічна катастрофа таких руйнівних масштабів.

Саме ці трагічні події вчора згадували гуляйпільці на центральній площі міста біля пам’ятника ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС під час мітингу. Керівники району і міста, установ та організацій, представники громадськості поклали квіти пам’яті до обеліску нашим землякам, чиї життя завчасно забрала Чорнобильська катастрофа. До присутніх звернувся голова районного осередку ВГОІ «Союз Чорнобиль України» Борис ГОРПИНИЧ. Пригадавши той чорний день у своєму житті і житті своїх товаришів, коли довелося у терміновому порядку виїжджати на ліквідацію аварії, Борис Борисович подякував за пам’ять народну про тих, хто віддав свої життя заради врятування людства, за вшанування живих героїв-ліквідаторів, і вкотре зазначив: «Як добре, що у нашому місті є це священне місце, де ми можемо вклонитися героям». «Чорнобиль для нас ніколи не стане минулим», - сказав він.

Опісля у районній бібліотеці відбулася зустріч з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильсьскій АЕС, на яку запросили й представників юного покоління – учнів ЗОШ №1. Відкриваючи її, завідуюча читальним залом бібліотеки Наталія КІРІЄНКО звернулась до присутніх:

- За роки, що минули після Чорнобильської катастрофи, ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, який пов′язаний з використанням високих і, нерідко, небезпечних технологій. Незмінним залишається лише одне – найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха. Їх подвиг неможливо переоцінити, як не можна переоцінити значення того, що вони зробили. Їх героїзм, патріотизм і професійна майстерність перевірені часом.

Учасники зустрічі хвилиною мовчання вшанували людей, які віддали свої життя заради збереження майбутніх поколінь.

Зі словами глибокої шани звернулась до ліквідаторів і перший заступник голови райдержадміністрації Людмила ГРИШАЄВА.

- Так судилося, що саме ви, шановні ліквідатори, - сказала вона, - першими взяли на себе цей хрест – приборкання радіаційної стихії, саме ви ціною свого здоров’я і життя захистили рідну землю і весь народ у той жахливий 1986-й рік. Ми низько вклоняємося всім ліквідаторам з нашого району, яким довелося працювати в зоні радіаційного лиха, щоб якомога швидше зупинити розповсюдження винищувального смерчу для всієї України. Ми вклоняємося світлій пам’яті тих, кому не судилося повернутися додому, і хто помер від опромінення вже після трагедії. Ці люди – справжні герої і залишаться ними на все життя. Щиро бажаю всім гуляйпільським ліквідаторам здоров’я, добра, злагоди і мирного неба.

Людмила Сергіївна вручила почесні відзнаки ліквідаторам. Медаллю «За заслуги перед Гуляйпільським краєм» нагороджено Миколу Дерев’янка, грамотами РДА за мужність і професійне виконання службових обо’вязків – Олександра Браціла й Анатолія Зуйченка.

Своїми спогадами з учасниками зустрічі поділилися Борис Горпинич та Петро Кармазін, якому довелося побувати у самому епіцентрі трагедії.

Ця техногенна катастрофа ще довго відлунюватиме гірким болем у наших серцях. І дуже хочеться, щоб мирний атом і сьогодні, і у майбутньому служив тільки на благо людства.

Гуляйпільська районна
державна адміністрація


0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1