Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Величезна пляма на Сонці стала гігантською

Величезна пляма на Сонці стала гігантською


Спад сонячної активності був перерваний несподіваним появою на Сонце величезного плями.AR 2529, за вихідні вдвічі додало в розмірі, прикувало увагу астрономів з усього світу.

Величезна пляма на Сонці стала гігантською


У суботу Жан-П`єр Браік з французького міста Замазці зробив знімок виру магнітних полів навколо темного ядра гіганта.

Величезна пляма на Сонці стала гігантською


Ядро сонячної плями досить велике, щоб поглинути цілих дві Землі. Обсерваторія сонячної динаміки НАСА (SDO) уважно стежить за цією областю активності. Магнітні поля поблизу ядра «виблискують» незначними сонячними спалахами C-класу. Жодна з цих спалахів не є дуже сильною, але разом вони викликають нагрів сонячної атмосфери над плямою.

Величезна пляма на Сонці стала гігантською


Сонячні плями – це області виходу сильних магнітних полів в фотосферу Сонця. На сонячному диску їх видно у вигляді темних плям. Їх температура приблизно на 1500 градусів Кельвіна нижче інших ділянок фотосфери.

Незважаючи на свої великі розміри і неспокійний стан, AR2529 ще не вибухнуло потужною магнітною бурею. Спалахи С-класу вважаються малими. Однак, якщо пляма продовжить рости, то в найближчі дні можливі і більш сильні спалахи. Крім того, експерти НАСА прогнозують 75-відсоткову ймовірність виникнення магнітної бурі класу G1 13 квітня, викликаної сонячним вітром.

На зображенні, отриманим за допомогою Обсерваторії сонячної динаміки, можна побачити напрямок сонячного вітру, що виникає з великою корональної діри. Корональні діра – це область сонячної корони зі зниженими температурою і щільністю плазми. Це відбувається, коли в результаті деяких взаємодій магнітні лінії зірки розмикаються і Сонце починає «втрачати» плазму. Вільно закінчується з околосолнечного простору плазма називається сонячним вітром.

navkolonas.com


0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1