Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Верховодка – наймасовіша риба українських водойм

Верховодка – наймасовіша риба українських водойм


Верховодка звичайна - риба родини коропових, найпоширеніша в Україні. Водиться у великих кількостях майже у всіх прісноводних водоймах. Найчастіше її називають: верховодка, уклейка, себель і чебанчік.

Поширена у басейнах Азовського, Балтійського, Чорного морів, північної частини Каспійського моря і західного узбережжя Білого моря. Мешкає в річках, проточних озерах, водосховищах та струмках.

Довжина її тіла сягає 10 - 12, рідко - більше 17 см, вага - до 60 г. Тіло видовжене, стиснуте по боках, з черевним кілем. Голова маленька, з видовженою нижньою щелепою.

Має пелагічне забарвлення - синювату або зеленувату спинку і сріблясті боки та черевце, властиве рибам, що живуть у товщі води. Луска дрібна, слабко тримається на тілі.

Статевої зрілості ця риба досягає на 2-3 році життя, тривалість якого становить 7 - 9 років. Нереститься, починаючи з травня, до липня, тільки за теплої та сонячної погоди, в декілька етапів. Ікринки прикріплюються до водяної рослинності та коріння дерев і кущів, де запліднюються самцями. Личинки з′являються на 7 - 8 день і тримаються у рослинності біля поверхні води.

Веде денний спосіб життя, мешкаючи на глибині не більше півметра, а в теплу погоду біля самої поверхні. Живе переважно у водоймах з чистою водою та нормальним кисневим режимом. Збирається у зграї і тримається поблизу перекатів та ям з піщаним дном, а також біля дерев, що нависають над водою. Верховодка майже всеїдна. Харчується зоопланктоном, дрібними ракоподібними, комахами, живиться також ікрою та личинками риб.

Рибопромислового значення не має та наносить шкоду, знищуючи ікру інших видів риб. На деяких водоймах стада верховодки під час нересту ляща, сазана, плітки здатні знищити до 50-80% відкладеної ними ікри. Водночас вона являється цінною складовою меню прісноводних хижаків наших водойм, формуючи більшу частину раціону, зокрема, білизни і судака.

У гастрономії цю рибу використовують рідко, хоча в′ялена верховодка має чудові смакові якості. Також з неї роблять шпроти, а іноді смажать до стану чіпсів.

Джерело: darg.gov.ua
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1