Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Відключити алкоголізм

Відключити алкоголізмГрупа американських вчених з Інституту Скріппса і Національного інституту з проблем зловживання наркотиками змогла, впливаючи на групу нейронів мозку, відключити тягу до алкоголю. Поки вони провели успішний експеримент на лабораторних щурах, у яких була сформована залежність від алкоголю.

Попередніми дослідженнями було встановлено, що часте вживання алкоголю пов`язане з активацією певної групи нейронів в так званому центральному ядрі мигдалеподібного тіла. В останні десятиліття вчені встановили, що мигдалеподібне тіло мозку грає важливу роль у формуванні як позитивних, так і негативних емоцій, а завдяки цьому воно задіяно в роботі «системи винагороди» мозку, яка стимулює певну поведінку, викликаючи почуття задоволення. Дія системи винагороди пов`язані і з формуванням залежностей, в тому числі і від алкоголю.

Групу нейронів, які активуються алкоголем, вчені виявили як у лабораторних щурів, так і у людей. При цьому подальше вживання алкоголю знову викликає активацію цих нейронів, що знову викликає тягу до алкоголю і так далі. Метою вчених було вплинути саме на дані нейрони і поспостерігати викликаний цим ефект. А поки вчені досліджуть мозок у реабілітації залежностей від алкоголю вже зараз допомагає центр, фахівці бачать єдину мотивацію - допомогти людям, які потрапили в біду, звільнити від смертельно небезпечної залежності і повернути радість життя.

В експерименті брали участь дві групи лабораторних щурів. У жодній не було залежності від алкоголю, але їм давали в якості пиття розчин спирту. Інші щури мали алкогольну залежність, тобто відчували потребу в нових дозах етанолу. Нейрони, що активуються після вживання спирту, вчені відстежували за експресією певного білка. За допомогою ін`єкції спеціального інгібітору дослідники придушили активність цієї групи нейронів центрального ядра мигдалеподібного тіла у щурів з обох груп. В результаті виявилося, що у щурів, які не мали алкогольної залежності, після цього споживання алкоголю знизилося тимчасово, а на наступний день вже відновився. Значно відрізнявся результат у щурів-алкоголіків. Після інактивації нейронів у них припинилася тяга до нових порцій алкоголю. Причому ефект тривав тижнями. У людей це виглядало б як, якщо давно п`є алкоголік раптово забув про свою тягу до спиртного і перестав би відчувати потребу випити.

До того ж автори дослідження виявили у цих щурів значно знизився рівень соматичних проявів «синдрому відміни», тобто всіх тих неприємних наслідків, яких зазнає алкоголік після припинення тривалого запою. У щурів вони в першу чергу проявляються, як і у людей: тремтіння, блювота, тахікардія і так далі.

Автори статті дійшли висновку, що активність, яка вивчається ними групи нейронів центрального ядра має причинно-наслідковий зв`язок з надмірним споживанням алкоголю у залежних щурів, в той час як у мишей без алкогольної залежності цей зв`язок проявляється лише частково. Вони припускають, що нейробіологічна зміна може бути ключовим елементом формування алкогольної залежності.

Але головним результатом експерименту стала нова можливість лікування алкоголізму за допомогою впливу на центральне ядро ​​мигдалеподібного тіла. У випадку з пацюками ефект був дійсно вражаючим. «Ми можемо повністю зруйнувати алкогольну залежність, націлившись на мережу нейронів», - говорить керівник дослідження Олів`є Джордж (Olivier George).

Цікаво, що ці щури, переставши пити розчин спирту, продовжили пити солодку воду, що вказує на те, що автори роботи успішно виявили і "вимкнули" тільки нейрони, які активуються у відповідь на алкоголі, а не всю систему винагороди мозку.

За словами дослідників, їх наступним кроком стане з`ясування, як формуються активуються алкоголем нейронні ланцюги при виникненні залежності, а також знайти спосіб застосувати отриману інформацію в лікуванні алкоголізму у людей. Перспективним методом вченим здається оптогенетики, що дозволяє управляти конкретними нейронами за допомогою лазера, але, як визнає Олів`є Джордж, поки на застосування такої технології у його групи немає достатнього фінансування. Також Олів`є Джордж говорить, що команда вчених приступила до дослідження на щурах нейронних механізмів нікотинової та метамфетаміновой залежності.

Результати дослідження опублікував Journal of Neuroscience, коротко вони викладені в прес-релізі Інституту Скріппса.
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1