Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

«ВОЛЯ. ГІДНІСТЬ. ПЕРЕМОГА».

«ВОЛЯ. ГІДНІСТЬ. ПЕРЕМОГА».Під такою назвою відбулося урочисте відкриття виставки в районному краєзнавчому музеї та презентація документальної книги «Вклоняємось доземно українському солдату», яка нещодавно вийшла у Київському видавництві «Народна армія». Експозиції виставки – фото двох наших земляків Євгена ВАСИЛЬЄВА та Івана НЕГЕРА, загиблих у зоні АТО, та фотознімки захисників України, які перебували чи нині перебувають у зоні бойових дій на Сході нашої держави. Сергій Гладкий, Сергій Єременко, Сергій і Петро Дарморози, Віктор Мартиненко, Валентин Шабай, Юрій Дикун, Дмитро Капустян, Станіслав Мартиненко, Олександр Чучко... – всього представлено 24 фотографії, де воїни сфотографовані під час несення служби. Тут же зібрані гільзи від бойових патронів, патронташі, каски, осколки від «градів», крупнокаліберних кулеметів і автоматів, військова амуніція і багато інших речей, що надійшли із фронту і стали вже музейними експонатами. Відкриття виставки підтримали райдержадміністрація, приватні підприємці Валерій Кубрак і Валентина Синельник, волонтери Раїса Щащенко й Людмила Чучко, голова Гуляйпільської ГО «Спілка ветеранів АТО» Геннадій Пилипенко. Так всі разом зробили добру справу.

- Цією виставкою, - говорить безпосередній ініціатор її створення директор музею і мама учасника АТО Любов Геньба, - ми відкриваємо імена воїнів, які мають право на пам’ять наших земляків заради майбутнього України. Це вони вписали ще одну героїчну сторінку у звитяжний літопис нашого краю. Слава героям!

А герої – ось вони, поруч, - Володимир Семенюта, Віктор Гаркуша, Петро Дармороз, Вадим Забава, Юрій Дикун, Андрій Боровик, Олександр Шахов, Тарас Орляк, Сергій Бережний, Ігор Ковальчук, Олександр Клименко, Ігор Камеристий та інші. Звичайні, непоказні чоловіки, хіба що з більш суворими обличчями та очима, в яких і досі відчувається якась настороженість і обачність. Діти, учні 10-Б класу ЗОШ №1 (керівник І.О.Шингур), які теж прийшли ознайомитися із виставкою, захоплено дивились на воїнів, багато з яких були у формі.

- У звичайному житті вас кличуть по імені, старших ще й по- батькові, - звертається до головних гостей урочистості Любов Геньба, - а там, на війні, звучать лише позивні: Мак, Вітер, Степовик… І все це так близько переплітається з іменем нашої Батьківщини – України, яку ви пішли захищати за першим її покликом. Бо Україна – це мати, яку не вибирають, це – доля, яка випадає раз на віку… І накриватиме свинцевим дощем із «градів», і свистітимуть кулі, прошиваючи наскрізь вчорашній мирний день. І піднімуться воїни світла проти чужої навали, і буде ніч стогнати пораненими тілами там, під Луганськом і Іловайськом, під Дебальцевим, Волновахою, Пісками, Широкіним… І про це буде знати хіба що вітер у степу чи знавіснілий дощ, який перетворить у незліченні струмки кров солдатів… І полетять у небо серця голуби – за тих, хто не дожив, не долюбив…

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять земляків Євгена Васильєва та Івана Негера і всіх загиблих в зоні АТО.

- Сьогодні ще, на жаль, залишається актуальним питання соборності України, її незалежності, - звернувся до учасників урочистості голова районної ради Анатолій Клешня. – Росія окупувала наші землі, розв’язала війну. І нам треба зробити все, щоб перемогти в цій війні. Бо тільки перемога дасть можливість зосередитись нашій державі на покращенні економіки та проведенні реформ. Але, всі ми розуміємо, що перемоги без боротьби не буває. Воїни там, на фронті, а ми тут, на місцях, повинні робити все від нас залежне, аби пришвидшити переможний день. Хочу низько вклонитися нашим захисникам, які захищали і продовжують захищати українські кордони, дають належну відсіч агресору. Український народ завжди пам’ятатиме вашу героїчну боротьбу за незалежність і цілісність держави, ваш високий патріотизм. Щира вдячність усім за витримку і терпіння у цей непростий для України час. Бажаю всім добра і миру, і пам’ятайте, що сила нашої країни – в єдності. Слава Україні!

Анатолій Григорович передав музею як експонат – документальну книгу «Вклоняємось доземно українському солдату», яка нещодавно вийшла у Київському видавництві «Народна армія».

Говорячи про війну на Донбасі, не можна не сказати про волонтерський рух в Україні, який став воістину другим фронтом. Волонтери, ці небайдужі люди, допомагають захисникам за покликом серця, за виміром душевного болю. Вони стали не тільки рупором правди, а й символом благородства і милосердя. Гуляйпільська волонтерка Раїса Щащенко скромно розповіла про свою діяльність, подарувала музею прапор 25-ї аеромобільної бригади, де служив її син, і попрохала допомоги для нашого земляка Віктора Легкодуха – надзвичайно мужнього хлопця, офіцера (закінчив Львівську академію сухопутних військ), котрий отримав важкі поранення в боях під Дебальцевим і зараз він – в інвалідній колясці, тож потребує дієвої підтримки. Має велике бажання стати на ноги й продовжити військову справу. Його фото в рамці, як героя-захисника, Раїса Іванівна залишила в музеї. Приватний підприємець Людмила Чучко, яка з перших днів війни активно допомагає воїнам в зоні АТО, а її чоловік, теж волонтер, пішов добровольцем в армію, подякувала захисникам за їх мужність і витримку, і звернулась до всіх з такими хвилюючими словами: «…Бережіть свою Україну, бо це вам потім передавати своїм дітям і внукам те, що маємо зберегти на нашій рідній землі. А нам є що берегти, є чим гордитись і є що передати у спадок, щоб наступне покоління теж жило з гідністю і любов’ю до своєї країни, свого народу”.

Заступник голови ГО «Спілка ветеранів АТО» Вадим Забава побажав своїм побратимам здоров’я, витримки, не піддаватися труднощам у мирному житті, а якщо є проблеми, то вирішувати їх разом у спілці ветеранів. Для цього вона й створена. Музею Вадим подарував хрест у вигляді намиста, який допомагав воїнам у боях, був для них своєрідним оберегом.

- Виставка «ВОЛЯ. ГІДНІСТЬ. ПЕРЕМОГА», - сказала на завершення її відкриття Любов Геньба, - це лише перший крок до вшанування великого подвигу наших земляків. Згодом вона наповниться новими іменами і миттєвостями воєнних подій, а сьогодні ми говоримо «Слава героям!», героям, які – серед нас!

Гуляйпільська районна
державна адміністрація
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1