Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Як правильно вимірювати артеріальний тиск різними тонометрами

Як правильно вимірювати артеріальний тиск різними тонометрамиВарто в черговий раз нагадати про основні правила при вимірюванні артеріального тиску, які люди допускають, самостійно користуючись механічними або електронними тонометрами, величезний вибір яких є в каталозі на сторінці dopomoga.ua/tonometry. Неправильний спосіб виміру тиску дає похибку результатів вимірювання і, як наслідок, є наслідком неправильного призначення лікування.


Багатьом гіпертонікам покладено вимірювати тиск два рази протягом дня, щоб не пропустити момент його підйому. Необхідно постаратися міряти тиск в один і цей же час. Проробляти це треба безпристрасно і неквапливо - від зайвої метушливості тонометр покаже завищені цифри. При користуванні електронним тонометром повторне вимірювання можна робити тільки через 10-15 хвилин. Якщо з якоїсь причини вам необхідно негайно переміряти тиск - поміняйте руку. І будьте готові, що свідчення будуть відрізнятися на 10-15 одиниць.


Тепер поговоримо про пози. Для вимірювання артеріального тиску необхідно прийняти зручну, не напружену, позу - рука, на яку буде вдягатися манжета, повинна знаходитися на рівні серця, комфортабельно і розслаблено лежати на столі, м′язи повинні бути розслаблені.


Не можна накладати манжету на одяг, але й не можна закочувати рукав настільки щільно вгору, щоб він здавлював руку. За годину до процедури не рекомендується пити каву або міцний чай. Останній раз можна закурити за 15 хвилин до замірів.


Вимірюючи тиск не треба розмовляти і рухатися - спокій і тиша - найвірніші союзники в отриманні правильних даних. Якщо ви міряєте артеріальний тиск механічним фонендоскопом, простежте, щоб нижній край манжети знаходився на 2,5 см вище ліктьової ямки. Фонендоскоп прикладається в центрі ліктьового згину. Для уточнення отриманих вимірів, варто переміряти тиск через хвилину. Якщо ви вимірюєте тиск вперше, то виміряйте його на обох руках і починаючи з цієї миті прикладайте апарат до тієї руки, де воно артеріальний тиск був найвищий.


У разі заміру артеріального тиску за допомогою електронного тонометра, із зап′ястя необхідно зняти браслети, годинник. Тонометр встановлюємо дисплеєм вгору і так, щоб він знаходився на 1 см вище кисті. Електронний тонометр вимірює тиск автоматично - закачування і спуск повітря не вимагає вашої участі. Врахуйте, що такі апарати не годяться до використання людям з діабетом, атеросклерозом і іншими захворюваннями, пов′язаними зі змінами стінок судин або периферичного кровообігу.


При роботі з плечовим електронним тонометром, необхідно зручно сісти, розслабитися і покласти руку на стіл, завчасно звільнивши її від одягу. Манжета накладається на плече. Натискається кнопка «Старт» і в розслабленому стані чекають закінчення вимірювання тиску.

0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1