Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Як вибрати ламінат?

Як вибрати ламінат?Завжди велику роль у ремонті будь-якого житла відіграє те, як виглядатиме підлога і як його зробити. Якщо вирішено, що його прикрасою буде ламінат, то слід визначитися, яким саме це підлогове покриття повинно бути. У цього оздоблювального матеріалу є декілька важливих характеристик, які допоможуть зорієнтуватися і зробити правильний вибір:
- товщина дошки;
- густина;
- зносостійкість;
- спосіб з′єднання;
- дизайн;
- виробник;
- ціна.

Розглянемо кожну тепер докладніше.

Дошка може бути товщиною від 5 до 10 мм. Звичайно, та яка товща, буде краще, і вона менше піддається деформації. У неї теплопровідність менше, ніж у тієї, яка тонше. Але є і свої недоліки. Наприклад, якщо робити підлогу з підігрівом, то краще класти тонкий ламінат.

Другий показник - щільність МДФ, з якого виготовляють ламінатну дошку. Так от, чим вона вища, тим міцніше буде дошка.

Здатність верхнього шару протистояти стиранню характеризується зносостійкістю. Цей показник визначається за класом стійкості. Самий «слабкий» в цьому відношенні 21-й клас, а найстійкішим вважається 31-й. Але це зовсім не означає, що чим вище клас, тим краще. Такий поділ тільки показує, в якому приміщення можна використовувати той чи інший вид ламінату. Якщо покриття буде стелитися в спальні, де навантаження на підлогу мінімальні, то для неї підійде і 21-22-й. Для вітальні цілком згодяться 22-23-й. Для кухні та коридору слід вже вибирати клас вище. У них краще стелити ламінат 23-31-й класу. Взагалі 31-й, 32-й, 33-й класи відносяться вже до промисловим. Їх слід стелити в офісах, на підприємствах - там, де потрібна дуже висока стійкість до стирання. Але при цьому і ціна такого покриття буде вище, тому в житлових приміщеннях застосовувати таке покриття не доцільно.

Кріпити дошки можна двома способами - замковим або клейовим. Замкові можна замикатися руками і використовуючи інструмент. Клейове з′єднання легше в укладанні, але воно вже не підлягатиме ремонту. Укладання ламіната повинна проводитися спеціалістами, є спеціалізовані фірми, які виконають укладання ламінату з гарантією.

Що стосується дизайну, то тут кожен покладається на свою фантазію. Зараз знайти ламінат можна легко в будь-якому спеціалізованому магазині.

Виробника теж слід вибирати, покладаючись на свої переваги і, головне, смак. Що стосується ціни, то не варто вибирати підлогове покриття за найвищими його характеристикам. Потрібно купувати те, що необхідно, тоді не доведеться переплачувати.
0

Посилання на публікацію

Для цієї публікації коментарі вимкнено.