Як заощадити на опаленні будинку. Основні поради
![]() З настанням холодів однією з найбільших статей витрат для будь-якої сім′ї є опалення будинку. З огляду на щорічне зростання вартості комунальних послуг, багато людей мимоволі замислюються про альтернативні можливості утеплення і зниження витрат на комуналку. Саме тому ми пропонуємо вам кілька простих способів, які допоможуть заощадити на опаленні будинку. |
Корисні поради
Щоб знизити витрати на опалення, не потрібно купувати дороге обладнання або йти лаятися з комунальниками. Достатньо дотримуватися кількох простих порад.
Утеплення будинку
Утеплення будинку є головним і найбільш популярним способом економії на опаленні. Використовуючи якісні теплоізоляційні матеріали для комплексної ізоляції, можна знизити витрати тепла вдвічі, а загальне енергоспоживання — на 25%.Тепловий насос
Такий агрегат отримує до 75% енергії, яка потрібна для обігріву будинку, з природних ресурсів. Він використовує тепло низької температури підземного джерела, віддаючи його опалювальній системі самого приміщення. У якості джерела виступає грунт або підземні води. Їхня температура не повинна опускатися нижче 1 °С. В іншому випадку тепловий насос не отримуватиме необхідної теплової енергії для обігріву будинку.Увага до дрібниць
Усуньте щілини по периметру вікон, дверей та у стельовому перекритті. Якщо у вас старі віконні рами, заклейте їх отвори теплоізоляційною стрічкою. Також заощадити на опаленні допоможе утеплення горищного перекриття.Не зайвим буде наклеїти тепловідбиваючу плівку на вікна з внутрішньої сторони. Її покриття має кілька шарів, що забезпечує пропускання 80% видимого світла і відбиття теплової енергії всередині приміщення до 90%.
Зниження температури
Нерідко у будинках встановлюється надмірно висока температура. У більшості випадків це значення можна комфортно знизити на 1-2 градуси і встановити, наприклад, 23 °С замість 25 °С. Комфортною для людини вважається температура до 21 °С.Знизивши температуру на 1-2 градуси ви зможете економити до 10% вартості опалення.
Налаштування котла опалення
Якщо потужність котла надто висока для потреб приміщення, то досягти економії все ще можна. Для цього потрібно правильно його налаштувати:
- програмно встановіть максимально можливий час між пусками котла, якщо він підтримує таку можливість;
- рекомендується знизити максимальну потужність котла на опалення до 30% (близько 12 кВт);
- якщо площа вашого приміщення менше 100 м2 доцільно встановити кімнатний термостат. Він дозволить виставити потрібну температуру, не перегріваючи приміщення;
- за площі понад 100 м2 можна встановити вуличний датчик — у разі потепління на вулиці і відсутності мешканців у будинку, він автоматично знизить температуру в приміщенні.
За одночасної установки датчиків усередині і зовні приміщення можна домогтися сумарною економії на опаленні до 20%.
Виконання декількох і навіть одного із зазначених нами пунктів дозволить заощадити на опаленні будинку і захистить ваш гаманець від величезних рахунків за комунальні послуги.
Посилання на публікацію
Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
Онлайн: 1