Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Яку ванну встановити, сталеву, чавунну або акрилову?

Головний атрибут ванної кімнати - це комфортна, простора і зручна ванна. Які види ванн бувають, з якого матеріалу вони зроблені, ви дізнаєтеся в цій статті.

Дбайливі люди замислюються про вибір ванни коли готується проект, а не тоді, коли роботи практично завершені. Тому що від вибору ванни, залежить дуже багато чого. Акрил, сталь, чавун - ванни з усіх цих матеріалів мають свої особливості.

Яку ванну встановити, сталеву, чавунну або акрилову?Акрил - матеріал нового покоління, в сантехніці він застосовується не так давно, як чавун, але встиг уже завоювати величезну кількість шанувальників.

Переваги акрилових ванн це - низька ціна, легкість, різноманітність дизайну. Наприклад, ванни Ravak в Києві можна підібрати модель практично будь-якої форми і кольору.

Небажано купати у ванні з акрилу домашніх тварин, існує ризик пошкодження поверхні, навіть під людиною з великою вагою акрилова ванна може деформуватися, прогинатися, «гуляти». Тому краще всього брати купіль з додатковим армуючим шаром. Сучасний ринок пропонує акрилові ванни, виготовлені з комбінованих матеріалів - в основі лежить недорогий пластик, покритий шаром акрилу. Такі вироби набагато міцніше і стійкіше ванн з чистого акрилу. Покриття на цих моделях, звичайно, з часом може стертися, але їх легко відремонтувати за допомогою рідкого акрилу, нанесеного на поверхню - і знову ванна як новенька.


Яку ванну встановити, сталеву, чавунну або акрилову?Чавун - дуже міцний матеріал, він не боїться високих температур, чудово себе почуває в агресивному хімічному середовищі, не схильний до корозії і іржі. Але сильний точковий удар, наприклад, падіння на борт або в чашу важкого або гострого предмета може залишити значний скол, тріщину або навіть пробоїну. При нормальній експлуатації ванну практично неможливо пошкодити, чаша здатна витримувати велику вагу і зовсім не вимагає делікатного поводження.

Термін служби ванни з чавуну при дотриманні правил експлуатації досягає 50 років. Звичайно, зламати і розбити, якщо задатися такою метою, можна все, і навіть чавун не встоїть перед агресивним шляхом механічного впливу, тому як при всіх своїх перевагах він є досить крихким матеріалом. Випадково загублений на дно чаші важкий молоток може пробити підставу.


Яку ванну встановити, сталеву, чавунну або акрилову?Сталева ванна теж має досить великий термін служби (до 25 років), їй не страшні ніякі падіння і удари. Єдине, що може змусити господаря замінити купіль раніше зазначеного терміну - це поява іржі на внутрішній поверхні, що виникає при руйнуванні захисного емалевого шару. Але сучасні технології нанесення емалі дозволяють створювати таке покриття, яке тривалий час не схильне до відколів і тріщин. Якщо, звичайно, по ньому не стукати молотком! Тому можна сказати, що по довговічності і міцності у чавуну і сталі шанси рівні.

Тріщини на емалі можуть з`являтися від деформації бортів і чаші через недостатню товщини металу. При експлуатації такої купелі дно може прогинатися, вібрувати від струменя води, відповідно, емалеве покриття буде тріскатися і відшаровуватися. А в результаті утворюються незахищені ділянки металу, які почнуть іржавіти. Рекомендуємо вибирати сталеву ванну з товщиною стінок не менше 3 мм.

Яку ванну виберете ви - вирішувати вам. Сподіваємося, що наша стаття допоможе зробити вам цей вибір.
0

Посилання на публікацію

Для цієї публікації коментарі вимкнено.