Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Європейський парламент присудив премію імені Сахарова українському режисеру Олегу Сенцову

Європейський парламент присудив премію імені Сахарова українському режисеру Олегу СенцовуСьогодні Європейський парламент присудив премію імені Сахарова українському режисеру Олегу Сенцову, який відбуває 20-річний тюремний строк у Росії, але він не перший бранець, який отримав цю престижну нагороду.

Сенцов перший українець, який став лауреатом цієї премії, але не першим, кого на неї номінували.

За останні п’ять років від України на цю премію висували: лідера кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва, який увійшов до трійки фіналістів, а також Надію Савченко, яка тоді перебувала у російській в’язниці, а у 2014 році - на цю премію висунули "Євромайдан".

Премія Сахарова за свободу думки - щорічна відзнака, заснована у 1988 році, й названа на честь відомого радянського вченого та дисидента Андрія Сахарова.

Її вручають людям, які зробили винятковий внесок у боротьбу за права людини у всьому світі, привернувши увагу до порушень прав людини.

Кандидатів на здобуття премії висувають 40 депутатів Європарламенту або ж депутатська фракція.

Українського режисера цього року номінувала на премію найбільша фракція Європарламенту - Європейська народна партія.

Мати засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова Людмила розплакалася, коли дізналася про присудження йому премії Сахарова Європейським парламентом 25 жовтня.

Про відповідну резолюції Європарламенту Людмила Сенцова дізналася від кореспондента проекту Радіо Свобода «Крим.Реаліі».

«Я від вас вперше чую», – зазначила вона. Сенцова емоційно відреагувала на новину про сина, розплакалася і сказала: «Я тільки хочу, щоб він удома був. Більше я вже нічого не хочу».

25 жовтня в Європейському парламенті у Страсбурзі оголосили, що лауреатом премії Сахарова «За свободу думки» став український режисер Олег Сенцов. Сенцов засуджений у Росії на 20 років ув’язнення за звинуваченням у підготовці терактів в анексованому Криму.

Режисер відкидає звинувачення. На знак протесту він голодував від 14 травня з вимогою звільнити всіх українців, яких Росія утримує за політичними мотивами. Сенцов припинив голодування 6 жовтня. Він назвав це «вимушеним заходом через загрозу насильницького годування». З вимогою негайно звільнити Сенцова до Росії неодноразово зверталися міжнародні організації, західні уряди, митці й активісти в усьому світі.

0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1