Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

ЮВІЛЕЙНА «ВОЛЬНИЦЯ-2017»

3-4 листопада 2017 року в місті Гуляйполе пройшов 10-й обласний фестиваль народного мистецтва «ВОЛЬНИЦЯ», присвячений 129-й річниці від дня народження ватажка повстанського руху на Півдні України Нестора Махна.

Чарівна красою, унікальна своєю історичною минувшиною, екзотична розмаїттям культурно-побутових традицій «Вольниця» зібрала до 1,5 тисячі талановитих, музично обдарованих самодіяльних митців. Для них у фойє культурно-спортивного комплексу «Сучасник» були представлені:

виставка робіт учнів художнього відділення Дитячої школи мистецтв «Вольниця кольорів»;
виставка декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва «Шедеври Гуляйпілля»;
виставка-факт «Тінь бандита чи ореол героя»;
книжкова криниця знань «Гуляйполе й гуляйпільці»;
виставка-інсталяція «В Україні наша доля й воля»;
виставка-ярмарок краєзнавчої літератури «Хранителі історії гуляйпільщини».

Гості свята мали змогу сфотографуватися у фото-зонах з хлопцями-махновцями. Роль Батька Махна грав учасник театрального колективу Полтавського СБК Сергій Троян.
У районному краєзнавчому музеї пройшли оглядові екскурсії «Історичні стежини Гуляйполя» для 243 відвідувачів та презентація брошури В.Чопа, І.Лимана «Місцями пам’яті повстанських перемог у Запорізькому краї: Азовська операція Нестора Махна», в якій взяли участь 58 осіб.

Під час презентації виступили:

Чоп В.М., докторант кафедри українознавства Запорізького національного технічного університету;
Шаповалов Г.І. доктор історичних наук, професор, заступник директора КЗ «Обласний краєзнавчий музей» Запорізької обласної ради;
Зубченко О.С., заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької обласної державної адміністрації;
Лазутін О.М., директор видавництва «Дике поле» (м. Запоріжжя);
краєзнавці та дослідники махновської історії Лютий В.М., Кравець Ю.П. (м. Запоріжжя), Кушніренко І.К., Коростильов В.Г.(м.Гуляйполе).
Об одинадцятій годині у великому залі культурно-спортивного комплексу пролунали традиційні позивні «Любо, братці, любо». Прологом урочистого відкриття заходу стала картина українського побуту, в якій учасники народного аматорського театрального колективу «Тест» Гуляйпільського РБК представили театралізовану постановку «Мистецька родина». На сцені заклопотана господиня, яка місить тісто та порається біля печі, а її чоловік та діти готуються до конкурсу. Глядачі розуміють, що творча родина збирається на фестиваль, щоб стати його учасниками та привітати гостей запашним короваєм.

Учасників фестивалю вітають голова Гуляйпільської міської об’єднаної територіальної громади Ярмак С.О., заступник голови Гуляйпільської районної державної адміністрації Турченко О.В.

Виконуюча обов’язки директора комунальної установи «Запорізький обласний методичний центр культури та мистецтва» Запорізької обласної ради Герман О.М. зачитує вітальну адресу Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації.

«Вольниця», народжена на гуляйпільській землі, пропитана духом свободи, бо тут виріс легендарний Батько Махно. Десять років поспіль гуляйпільці відкривали віхи біографії свого земляка, а на ювілейному фестивалі вирішили об’єднати їх воєдино, щоб ще раз згадати ті часи, коли коні гарцювали та шаблі блищали, щоб віддати шану людині, про яку знають далеко за межами України.

Цікавою і пізнавальною стала театралізована постановка «Сторінки життя Нестора Махна». Глядачі мали змогу дізнатися як хрестили новонародженого Нестора у Хресто-Воздвижівській церкві села Гуляйполя, як трагічно склалася доля його дружини Галини та доньки Олени Міхненко, як з’явилася на світ пісня Івана Негрибецького «Розпрягайте, хлопці, коні», яка стала маршем махновської армії, як у частівках, розповідях та віршах відображувалась діяльність повстанської армії часів громадянської війни 1918-1921 років. Ведучі свята наголошують, що прах Нестора Махна залишився на чужині та вольницький дух вселився в серцях гуляйпільців, а його постать нині навічно вкарбована в граніті. Учасники фестивалю покладають квіти до підніжжя пам’ятника Нестору Махну.

Тему Пам’яті змінює різнобарвне дійство. Конкурсну програму, в якій взяли участь хорові колективи, інструментальні ансамблі та оркестри, фольклорні та хореографічні колективи, вокальні гурти та ансамблі, учасники розмовного жанру, оцінювало професійне журі з числа спеціалістів комунальної установи «Запорізький обласний методичний центр культури та мистецтва» Запорізької обласної ради, позашкільного навчального закладу «Міський палац дитячої та юнацької творчості» Запорізької міської ради та фахівців Гуляйпільського району.

У 2017 році десятий ювілейний фестиваль вийшов на новий рівень і тривав два дні. 3 листопада на велику сцену культурно-спортивного комплексу «Сучасник» вийшли 38 дитячих колективів та окремих виконавців, а 4 листопада – 48 дорослих колективів та окремих виконавців.

Переможці та учасники фестивалю нагороджені дипломами. На згадку про свято колективи одержали сувенірну продукцію та ювілейний каталог «Літопис обласного фестивалю народного мистецтва «Вольниця» (2007-2017)».

У тяжкі роки військового протистояння за територіальну цілісність і незалежність України обласний фестиваль народного мистецтва «Вольниця» вкотре об’єднав запоріжців у Гуляйпільському районі заради творчості, миру та злагоди на українській землі.

Історична дорога фестивалю довжиною в десять років виткана золотим мереживом самовідданої праці керівників колективів, аматорів сцени та працівників культури Запорізької області, кожен з яких знає, що Українське народне мистецтво - живе, сильне, чесне і заповітне, бо зродилася з Любові, зросло на Вірі, носить під серцем Надію, освячене Правдою, покликане здобувати Волю.

Л.В.Третьякова, начальник відділу культури і туризму Гуляйпільської райдержадміністрації

ЮВІЛЕЙНА «ВОЛЬНИЦЯ-2017»
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1