Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

З 1 січня 2016 року українцям видаватимуть пластикові картки замість паперових книжечок

З 1 січня 2016 року українцям видаватимуть пластикові картки замість паперових книжечокПро те, що на зміну «книжечці» прийде картка, очільники держави говорили неодноразово. І ось з 1 січня 2016 року українцям обіцяють заміну нинішніх паспортів громадянина України на нові пластикові ID-картки.


- З першого січня 2016 року паспорт громадянина України буде поступово замінений на ідентифікаційну картку, яка відповідатиме європейським стандартам і матиме доволі широкі функції - не тільки ідентифікації, але і функцію отримання баз даних, і функцію по соціальних сплатах, і функцію по всій інформації, яка стосується громадянина країни, - сказав під час візиту до Чернівців прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.Дані, які міститиме паспорт:

 1. назва держави;
 2. назва документа;
 3. ім′я особи;
 4. стать;
 5. громадянство;
 6. дата народження;
 7. унікальний номер запису в Реєстрі;
 8. номер документа;
 9. дата закінчення строку дії документа
 10. дата видачі документа;
 11. уповноважений суб′єкт, що видав документ
 12. місце народження;
 13. відцифрований образ обличчя особи;
 14. відцифрований підпис особи.

У прес-службі ДМС України розповідають, що  поступова заміна старих паспортів на нові ID-карти відбуватиметься протягом найближчих п′яти років. Обов′язкової заміни паспорта-книжечки на пластикову ID-карту не буде. З 1 січня 2016 року міграційна служба розпочне впровадження нової національної системи ідентифікації громадян на основі електронної бази даних та видачу нових паспортів громадянина України у формі пластикової картки.


На першому етапі пластикові ID-картки будуть видавати безкоштовно особам, що досягли 14 років. Крім того, буде запропоновано оформлення нових паспортів-карток громадянам, які звертатимуться до підрозділів міграційної служби із заявами про відновлення втрачених документів, а також оформлення та видачу паспорта громадянина України для виїзду за кордон.


Крім цього, у новому паспорті не буде інформації про укладення шлюбу та реєстрації місця проживання особи.


Головними перевагами нового паспорта називають захищеність від підробки і можливість надалі отримувати більшість адміністративних послуг через мережу Інтернет. Паспорт у формі пластикової картки буде більш зручним та зносостійким, ніж паперовий аналог. Для захисту інформації на електронному носії використовуються новітні технології. У разі крадіжки чи втрати такого паспорта, зловмисники не зможуть скористатися ним.


Отримати ID-картку можна буде не тільки за місцем реєстрації, але і у будь-якому паспортному столі, або центрах надання адмінпослуг.  Планують, що ID-картку можна буде оформити за 10 днів. На Урядовому порталі пояснюють, що передбачено поступове передавання функцій з прийому громадян та видачі документів до центрів надання адміністративних послуг, утім на першому етапі ЦНАПи та підрозділи міграційної служби прийматимуть громадян параллельно.     


Щоправда, про заміну звичайних паспортів картками говорять вже не один рік і поки що нічого не змінилося. Невже при теперішній ситуації в країні на це знайдуть кошти. Як воно буде, побачимо вже за кілька місяців. Та, схоже, навіть якщо механізм запрацює, не обійдеться без довжелезних черг, переплат за послуги та інших речей, які супроводжували видачу закордонних паспортів нового зразка.


Уляна ДЕЛІКАТНАЗакордонний досвід


Понад 90 країн із 193 держав-членів ООН уже видають такі документи, ще понад 20 готові до впровадження таких документів найближчими роками.


Естонці серед європейських країн у цьому питанні тримають пальму першості. Зокрема в Естонії такі паспорти видають з 2002 року. За допомогою такого маленького паспорта можна залишити коментар на сайтах і оплатити проїзд, наприклад, в Таллінні і Тару. Цікаво, що у лютому 2007 року Естонія була першою країною у світі, яка ввела електронне голосування на парламентських виборах. Більше 30 тис. осіб взяли участь в електронному голосуванні.


Вже рік у Грузії можна отримати пластиковий паспорт. ID-карта замінює безліч документів, навіть банківські картки, отримати їх можна без проблем по всій країні. Незахищеним верствам населення її видають безкоштовно. І що важливо – на ній не вказана адреса проживання.


А ось в Ізраїлі пластикова карточка рясніє подробицями про власника: вписані імена батьків і є додатковий документ із інформацією про дітей тощо.


Особливість латвійського паспорта в тому, що нова карта дозволяє підтвердити особистість і заочно, через інтернет, за допомогою електронного підпису.З 1 січня 2016 року українцям видаватимуть пластикові картки замість паперових книжечок

Джерело: http://vidido.ua/index.php/pogliad/article/vid_novogo_roku_budut_novi_pasporti/
1

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1