Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

За ким все-таки приїжджало НАБУ в Запоріжжя?

За ким все-таки приїжджало НАБУ в Запоріжжя?


На сайті новин «АНТИКОР ЗАПОРІЖЖЯ» 20 березня поточного року була розміщена інформація щодо результатів особистого візиту детективів Національного антикорупційного бюро України з обшуком до кабінету Голови Запорізької ОДА Бриля К.І., його заступника та в інші не менш знакові для місцевих корупціонерів від влади місця.

Крім того, зазначено про передачу за підслідністю до НАБУ трьох кримінальних проваджень від територіальних органів досудового розслідування.

Це кримінальні провадження за фактом протиправної передачі земель ДП «Кінний завод №86» в селі Трудове Новомиколаївського району та виправної колонії у Вільнянському районі у користування іншим особам, а також провадження за фактом вирубки 5 га захисної лісосмуги за селом Вербне Вільнянського району, нібито помічником народного депутата України директором ФГ «Лани України» Віктором Лещенком.

Зазначене «вкидання» інформації в мережі Інтернет, про те, що всі ці кримінальні провадження підслідні детективам Національного антикорупційного бюро України і нібито рівнозначні за своєю тяжкістю, мало на меті відволікти увагу громадськості від того резонансу, який викликав обшук безпосередньо у кабінеті голови Запорізької ОДА. Адже своїми діями НАБУ дало чітко зрозуміти про невідворотність кримінального покарання Бриля К.І. і його команди за корупційні службові зловживання, про що його неодноразово особисто попереджав народний депутат України.

Ймовірно, саме це і стало приводом до недолугої інформаційної атаки.

Разом з тим, необхідно зазначити. Відповідно до статті 216 Кримінального процесуального кодексу України до підслідності детективів НАБУ належать кримінальні провадження за корупційними злочинами, вчиненими правоохоронцями, суддями, вищими посадовими особами держави, у тому числі державними службовцями, посади яких належать до категорії «А», тобто головами облдержадміністрацій.

Кримінальні правопорушення, вчинені керівниками або власниками фермерських господарств за суб’єктом злочину не відносяться до підслідності антикорупційного бюро, тому направлення цього кримінального провадження за підслідністю від територіальних органів Національної поліції України до іншого органу досудового розслідування буде порушенням закону.

Зрозуміло, що детективам НАБУ це добре відомо, адже і обшуки вони провели не в садибі фермера, а в особистому кабінеті голови Запорізької ОДА.

Сумнівною виглядає і судова перспектива цього провадження.

У інформації зазначено, що Лещенко нібито вирубав 369 дерев загальною вартістю понад 768 тис. грн.

Проте, викликає обґрунтований сумнів компетентність джерела інформації з якої її взято, оскільки збитки правоохоронними органами вираховуються, виходячи з кубічних метрів деревини, якими заволодів злочинець, а не з кількості дерев. Крім того, органами досудового розслідування не було вилучено у підозрюваної особи жодної колоди, хоча такою кількістю деревини можна завалити половину села, де проживає Лещенко, а територію його садиби взагалі поховати під товщею цих дерев.


Винність Віктора Лещенка у вчиненні кримінального правопорушення, яке йому приписують, повинні б були довести органи поліції Вільнянського району упродовж 2 місяців розслідування, проте слідчі (розшукові) дії тривають вже понад 4 місяці, а кінцеве рішення не прийнято до цього часу, що може вказувати лише про його замовний характер.

Висновок один. Викладені факти свідчать, про недостовірність інформації на сайті «АНТИКОР ЗАПОРІЖЖЯ» в зазначеній частині.

Загалом розповсюдження цієї неправдивої інформації мало на меті дискредитацію народного депутата України в очах громадськості за ряд його заяв, у тому числі з трибуни Верховної Ради України, про корупцію в Запорізькій ОДА та особисто її очільника Бриля К.І. Насамперед, це стосувалось намагання Запорізької ОДА всупереч інтересам держави і громадян протиправно вплинути на передачу земель Вільнянської колонії та ДП «Кінний завод №86» до ТОВ «Сільськогосподарське виробниче об’єднання по забезпеченню інвалідів», яке належить Дніпропетровському кримінальному клану.

Тому порівняння кримінальних проваджень за фактом протиправного сприяння у передачі близько 8 тис. га державних земель, орієнтовною вартістю 240 млн. грн. підприємству, пов’язаному з головою Запорізької ОДА із провадженням, яке, внаслідок малозначності, підслідне виключно місцевим правоохоронним органам за будь-яких обставин викликає лише сміх. Невже власники сайту вважають наших громадян такими неосвіченими, що наділили детективів НАБУ повноваженнями рахувати пеньки по лісосмугам?

Певна річ, що несанкціонованим вирубуванням лісозахисних смуг наноситься непоправна шкода екології, проте це явище напряму пов’язане із безглуздою політикою колишнього прем’єр-міністра України Яценюка А.П. щодо способів економії природного газу, насамперед шляхом урізання квот. В результаті цього кожен зекономлений таким способом кубометр природного газу трансформувався в знищення кубометра деревини. Адже люди не повинні мерзнути і цю проблему вони вирішують по-своєму.
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1