Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Запоріжцям слід готуватися до грипу А/Каліфорнія

Запоріжцям слід готуватися до грипу А/Каліфорнія

За інформацією Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, на 43-му тижні (24.10.2016 - 30.10.2016) в області зареєстровано 8450 випадків гострих респіраторних інфекцій. Показник захворюваності склав 470,1 на 100 тис. населення, що нижче порогового рівня на 30% (поріг - 667,8).

Діти віком 0-17 років серед захворілих становили 67%. Максимальний показник захворюваності зареєстровано серед дітей вікової групи 0-4 роки - 3223,8 на 100 тис. За 43-й тиждень госпіталізовано 183 особи, у тому числі 136 (74%) дітей.

На підставі загальних результатів вивчення циркулюючих штамів вірусів грипу за визначенням ВООЗ у сезоні 2016-2017 років очікується циркуляція таких вірусів грипу:

А/Каліфорнія/7/2009(Н1N1) рdm 09-подібний вірус;

А/Ноng Коng /4801/2014 (НЗN2) подібний вірус;

вірус В/ВгіsЬапе/60/2008.

Зважаючи на високу мінливість вірусів грипу з урахуванням оновленого складу, що вірогідно циркулюватимуть на території країни, у цьому сезоні можна очікувати збільшення кількості хворих, не виключаючи і важких перебігів захворювання у населення, особливо в групах ризику (вагітні, діти перших років життя, люди старше 65 років, хворі на хронічні захворювання, в першу чергу верхніх дихальних шляхів; цукровий діабет, ожиріння та інші метаболічні розлади; пацієнти з імунодефіцитом різного походження; медичні працівники тощо).

У поточному сезоні в Запорізькому регіоні прогнозується циркуляція пандемічного вірусу А/Каліфорнія/7/2009 (Н1N1) рdm09. Цей вірус циркулює в Україні з 2009 року. В минулому сезоні 2015-2016 років за результатами вірусологічних досліджень у хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції серед жителів області підтверджено 442 випадки грипу, викликаного пандемічним вірусом А/Каліфорнія/7/2009 (Н1N1) рdm09, з числа яких 13 осіб померли.

Всього в області в епідемічний сезон 2015-2016 рр. на грип та ГРВІ захворіли понад 333 тисячі осіб (18,5% від усього населення). Домінуючим етіологічним фактором став вірус грипу А (Н1N1) пандемічний.

Найбільш ефективним методом профілактики грипу є щеплення. Навіть якщо вакцинована людина захворіє на грип, це не призведе до тяжких ускладнень та небажаних наслідків. Загалом епідеміологічна ефективність вакцинації проти грипу складає 95-98%, тобто 95-98 осіб із 100 щеплених не хворіють на грип. Проводити вакцинацію можна, починаючи з жовтня і протягом усього епідемічного сезону. Адекватний рівень захисту від грипу формується через 2-3 тижні після щеплення. В Україні протигрипозна вакцина нині проходить реєстрацію.

Для профілактики грипу та ГРВІ важливо зменшити число контактів з джерелами інфекції, це особливо важливо для дітей. Не рекомендується активно користуватися міським громадським транспортом, відвідувати місця масового скупчення, особливо розважального характеру. Треба пам’ятати, що на свіжому повітрі заразитися грипом практично неможливо.

Важливо забезпечити в цей період достатній сон (не менше 7-9 годин), повноцінне збалансоване харчування (вживання достатньої кількості білкових продуктів, свіжих овочів та фруктів).

Необхідно пам’ятати, що інфекція легко передається через брудні руки. На період епідемії рекомендується відмовитися від рукостискань, часто мити руки з милом, особливо під час хвороби або догляду за хворим.

У разі виникнення захворювання у родині треба вжити заходів щодо ізоляції хворого в окремій кімнаті, виділити йому індивідуальний посуд, предмети особистої гігієни та своєчасно, у перші дні захворювання, звернутися за медичною допомогою до дільничного лікаря-терапевта або лікаря загальної практики-сімейної медицини, щоб запобігти важких наслідків хвороби.Управління у справах преси та інформації
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1