Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Запорізькі курорти готуються до старту оздоровчого сезону з дотриманням усіх вимог та рекомендацій

Запорізькі курорти готуються до старту оздоровчого сезону з дотриманням усіх вимог та рекомендацій1 червня у Кирилівці відбулась виїзна нарада з питань підготовки та проведення туристично-курортного сезону 2020 року. На нараду було запрошено представників різних галузей: керівників територій, державних підприємств, голів райдержадміністрацій, представників закладів відпочинку приморських територій. Нарада відбулась під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Івана Федорова.

– Розвиток туристичного та курортного потенціалу дозволяє змінити імідж області не тільки як промислового мегаполісу, а й популяризувати його туристичну привабливість і створити курортну зону європейських стандартів. До коронакризи наша область, як і Україна в цілому, були не готові. Серед причин – це відсутність централізованої санітарно-епідеміологічної служби та неготовність інфекційних відділень. Наразі епідемія коронавірусної хвороби внесла корективи у звичні для нас терміни підготовки до курортного сезону. Ми розуміємо, що літній сезон вже розпочався, можливо поки ще не такий масовий. Для дитячих таборів старт сезону очікуємо на останньому етапі пом’якшення карантинних обмежень. Головними умовами для відкриття є проведення необхідних профілактичних, протиепідемічних та санітарно-гігієнічних заходів. Для людей відпочинок має бути безпечним, – наголосив Іван Федоров.

Пропозиції щодо підготовки та проведення курортного сезону на території області в умовах протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 озвучив

заступник голови облдержадміністрації В’ячеслав Дзятківський. Посадовець закликав присутніх до конструктивного діалогу, адже потрібен чіткий алгоритм дій для усіх структур.

Заступник директора Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України Олександр Мащак повідомив, що епідеміологічна ситуація в області є стабільною. За минулу добу зафіксовано лише три нових випадки. У той же час, вилікувавшихся людей більше.

– Курортні території завжди, у будь-який час, є у найбільшій групі ризику. Адже курорт – це завжди скупчення людей, що приїхали з різних територій. Наразі показники по трьом умовам, за якими дозволяється запроваджувати адаптивний карантин, дозволяють відкрити курортний сезон. Перше, що мають робити території – це мати відпрацьований план, як приймати та розміщувати відпочиваючих та що робити при виявлені підозрілих випадків. До заїзду відпочиваючих необхідно забезпечити придбання у достатній кількості засобів індивідуального захисту для персоналу, дезінфікуючих засобів для проведення поточного прибирання,

антисептичні засоби для обробки рук, медичне устаткування, враховуючи обладнання для проведення температурного скринінгу. Особливу увагу необхідно приділити медичному забезпеченню закладів оздоровлення і відпочинку та можливості забезпечення ізоляції хворого з симптоматикою COVID-19, – розповів Олександр Мащак.

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Марина Воловик зазначила, в області визначені опорні заклади для надання медичної допомоги пацієнтам із COVID-19, у тому числі у курортних регіонах: Бердянське територіально-медичне об′єднання, Якимівська центральна районна лікарня, Приморська центральна районна лікарня. У разі необхідності, до надання медичної допомоги, буде задіяно також опорні заклади міст Мелітополя та Бердянська. Крім того, на базі центрів первинної медичної допомоги міста Бердянська, Приазовського району та амбулаторії загальної практики сімейної медицини функціонують мобільні бригади. Усі заклади охорони здоров′я на цей час забезпечені засобами індивідуального захисту для працівників закладів охорони здоров′я.

– Враховуючи складність епідситуації, в усіх оздоровчих закладах обов′язково має бути медичний працівник. Крім того, керівникам оздоровчих закладів необхідно в усіх громадських місцях розмістити санітарні бюлетені, пам′ятки для відпочиваючих з відповідною тематикою. Необхідно взяти до уваги, що вся наочність повинна бути розміщена стаціонарно, так як заборонено використання будь-яких листівок, брошур. Також треба запровадити обов′язковий інструктаж відпочиваючих щодо дотримання правил поводження в оздоровчому закладі в умовах існуючої складної епідситуації COVID-19. Під час оформлення відпочиваючих обов′язковим є скринінгогляд медичним працівником, – наголосила Марина Воловик.

За словами представника Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, до теперішнього часу в області відсутній єдиний реєстр закладів відпочинку для дорослих, готелів та готельних комплексів, туристичних баз, притулків. Готовність закладу до функціонування в літній період підтверджується актом приймання оздоровчого закладу для дорослих (форма 316/о відповідно «Державних санітарних правил розміщення, улаштування та експлуатації оздоровчих закладів» ДСП 172-96). Держпродспоживслужба закликає всіх керівників закладів та територій спиратися на усі рекомендації Уряду та Головного санітарного лікаря України.

Заступник начальника Головного управління Національної поліції в Запорізькій області Павло Карабута пояснив, зараз актуально змістити акцент поліцейської діяльності на збільшення кількості патрулів у курортних районах.

– З цією метою пропонуємо наступне: збільшити кількість та види патрульних нарядів. Створити велопатрулі для патрулювання пляжних, паркових та інших важкодоступних для автомобільного транспорту зон. Створити тимчасові поліцейські станції для цілодобового чергування поліцейських на територіях пляжів. Одну на території Бердянської коси та по одній на косах Пересип та Федотовій косі у смт Кирилівка, що дасть можливість оперативно реагувати на події та правопорушення, – повідомив Павло Карабута.

Заступник начальника Головного управління ДСНС України у Запорізькій області Олександр Назаров повідомив, під час перевірок велику увагу буде приділено стану протипожежного водопостачання. Не менш важливим пріоритетом діяльності Головного управління є запобігання загибелі та рятування дітей на водних об’єктах. Для забезпечення належного рівня безпеки громадян на воді Головне управління ДСНС України у Запорізькій області вважає за необхідне керівникам ОТГ та міськвиконкомів до початку оздоровчого сезону визначитись з конкретним місцем розташуванням рятувальних постів на пляжній зоні.

Іван Федоров доручив Обласному лабораторному центру та Держпродспоживслужбі розробити методичні рекомендації для органів місцевого самоврядування, що будуть поширені на територіях. А також організувати та провести навчання, щоб відпрацювати ситуацію із виявлення пацієнтів з коронавірусом.

Підсумовуючи, посадовець подякував усім присутнім та побажав оперативно реагувати на нові рекомендації.

Кирилівський селищний голова Іван Малєєв висловив сподівання, що за результатами навчання усі структури отримають досвід, але у житті подібних ситуацій не виникне. Посадовець зазначив, що у цьому році сезон буде навантажений, адже очікується туристопотік з усієї України. Звісно, дуже важливо дотримуватись рекомендацій щодо відкриття дитячих закладів.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1