Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Запорізький дайвер виявив затоплений батьком Махном в 1920 році ешелон

Запорізький дайвер виявив затоплений батьком Махном в 1920 році ешелонВодолаз-інструктор Юрій Батаев занурився на глибину в 48 метрів в районі зруйнованого Кичкаського залізничного моста

Занурення і виявлені на глибині знахідки часів Олександрівська дайвер зняв на відео і опублікував його на своєму каналі в Youtube.

Опора Кичкаського залізничного моста колишньої 2-ї єкатерининської залізниці розташована неподалік від греблі ДніпроГЕС і порту ім. Леніна.

З початком громадянської війни Кичкаський залізничний міст мав стратегічне значення — по ньому перевозилися війська і боєприпаси, поранені і медикаменти, різна техніка. Полотно моста кілька разів підривали білогвардійці, які відходили на правобережжя під натиском Червоної Армії. Однак найсерйозніше руйнування було нанесено махновцями при їх відступі з Олександрівська в 1920 році.

«У момент підриву моста анархістами батька Махна, ешелон з медикаментами і боєприпасами перебував на ньому і був затоплений разом з фрагментом моста. На глибині 55 метрів мною було виявлено та ідентифіковано проліт мосту і частини затопленого ешелону. Мінімальна глибина, на якій знаходяться останки катастрофи становить 48 метрів», розповів водолаз.

Після краху міст був відновлений і експлуатувався аж до завершення будівництва ДніпроГЕСу. Після закінчення будівництва Дніпрогесу та нових металевих мостів через острів Хортиця, потреба в Кичкаському залізничному мості відпала. До того ж він потрапляв в зону затоплення в верхньому б’єфі греблі і заважав судноплавству. Міст був демонтований.

На даний момент максимальна глибина річки Дніпро в районі спорудження моста становить 58 метрів.

Кичкаський міст був побудований у вигляді арки, перекинутої через річку Дніпро. Відстань між опорами арки становило 190 м. Міст був 2-ярусний. На верхньому ярусі і була прокладена двоколійна залізнична магістраль, пише Перший Запорізький.hromadskeradio.org
1

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1