Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Зміни на ринку праці, які приніс COViD-19

Зміни на ринку праці, які приніс COViD-19Зміни, які приніс у 2020 році коронавірус вплинули на всіх, ще рік тому фраза "світ вже ніколи не буде колишнім" звучала зовсім по-іншому. Багато чого змінилося у житті, особливо це торкнулося бізнесу, а також ринку праці, під час коронакризи багато людей переходить на віддалену працю.

Пандемія показала, що для того, щоб заробляти гроші, багатьом співробітникам зовсім не обов′язково перебувати в офісі з понеділка по п′ятницю. Цікаво, що думки експертів про дистанційну роботу неоднозначні, та ще й з часом зазнають змін. І якщо на початку карантину багато компаній побачили в дистанційній роботі порятунок і суцільні плюси, то півроку такої практики показали: ефективно працювати з дому можуть далеко не всі.

Ринок праці у нашому регіоні також зазнав змін, і якщо потрібна робота у Запоріжжі або ви шукаєте робітників пропонуєм звернути увагу на OBYAVA.ua. На цьому сайті можна знайти більше 550 вакансій в різних сферах діяльності з високими зарплатами. Простий інтерфейс робить взаємодію з сайтом комфортним, а зручний пошук допоможе знайти роботу не тільки в Запоріжжі, а й в інших куточках України, тут можна безкоштовно опублікувати ваше резюме, щоб роботодавець міг ознайомитися з вашим досвідом роботи, побажаннями і запропонувати вакансію.

Ще однією зміною ринку за останній рік виявилося стійке небажання навіть дуже мобільних фахівців переїжджати на нове місце. Причому навіть в рамках роботи в "своїй компанії". Пояснюється це просто: здобувачі побоюються захворіти в іншому місті або в чужій країні без близьких людей поруч.

Експерти констатують, що потреба в молодих фахівцях в багатьох сферах знизилася до мінімуму. І це цілком зрозуміло: в той час, як роботодавці не дуже розуміють, з яких грошей платити зарплати фахівцям з досвідом, і поняття не мають, що їм принесе новий день, про прийняття на роботу вчорашніх студентів замислюються в останню чергу. Молодого спеціаліста потрібно не тільки ввести в курс справи, а й хоча б спочатку курувати, а як це зробити, коли всі, хто можна, на дистанційці?

Про те, що найсильніше від карантинів і локдаунів страждає сфера послуг, її представники наочно нагадали масовими протестами під Кабміном після введення урядом карантину вихідного дня. Бізнес, який просто дивом не добили попередні локдауни, впевнений: карантин вихідного дня він уже не переживе.

Ще рік тому сфера послуг в усьому світі вважалася дуже перспективним напрямком, і навіть в Україні вона формувала більше половини ВВП. Коронакриза поставила все з ніг на голову. Кафе і ресторани, турфірми і готелі, хімчистки і непродуктові магазини - представники цих та багатьох інших бізнесів дев′ятий місяць зазнають величезних збитків, і кінця-краю цьому не видно.

Підсумок за все, про що говорилося вище, закономірний: безробіття поступово захоплює український ринок праці.

За словами президента Українського аналітичного центру Олександра Охріменка, для економіки взагалі і для бізнесу зокрема будь карантин є великою проблемою. Сфера послуг і представники інших сфер скорочують персонал, число безробітних зростає, падіння ВВП прискорюється. Але при цьому карантини і локдауни ніяк не допомагають поліпшити ситуацію з коронавірусів, оскільки медицина працює так само погано, як і без карантину і локдауна.

Щоб завершити на оптимістичній ноті, експерти кажуть, що ситуація на ринку праці все ж поступово починає приходити в норму, ринок повільно відновлюється. Шок пройшов: всі зрозуміли, що з епідемією жити доведеться довго, тому треба адаптуватися і намагатися розвивати бізнес в цих запропонованих умовах.
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1