Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Звернення Гуляйпільської районної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України

Звернення Гуляйпільської районної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів УкраїниЗвернення
Гуляйпільської районної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України
щодо компенсації втрат місцевих бюджетів, пов’язаних з особливостями оподаткування плати за землю за земельні ділянки надані для залізниць

Законом України від 07.12.2017 № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (п.50) статтю 284 Податкового кодексу України доповнено пунктом 284.4 згідно якого плата за землю за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення справляється у розмірі 25 відсотків податку, обчисленого відповідно до статей 274 і 277 цього Кодексу.

Відповідно п.19 частини першої ст.64 та п.4 частини першої ст.69 Бюджетного кодексу України плата за землю зараховується до складу доходів загального фонду місцевих бюджетів. В результаті змін щодо справляння плати за землю за земельні ділянки, надані для залізниць, місцеві бюджети втрачають 75 відсотків відповідного податку.

Таким чином, прийняте державою рішення фактично призводить до суттєвого зменшення надходжень до місцевих бюджетів. Так, за розрахунками Гуляйпільського відділення Пологівської ОДПІ, загальний обсяг втрат місцевих бюджетів Гуляйпільського району Запорізької області по платі за землю у 2018 році складе 1214,0 тис.грн., у тому числі: по Залізничній селищній раді втрати становлять 630,2 тис.грн. – це 18,8% питомої ваги в доходах загального фонду місцевого бюджету, затверджених на 2018 рік; по Воздвижівській ОТГ – 300,0 тис.грн., по Гуляйпільській ОТГ – 283,8 тис.грн. Така ситуація негативно вплине на виконання місцевих бюджетів та призведе до розбалансування їхніх показників.

Водночас, згідно зі статтею 103 Бюджетного кодексу України, надання державою податкових пільг, які зменшують доходи місцевих бюджетів, має супроводжуватися наданням додаткової дотації із державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію відповідних втрат доходів місцевих бюджетів.

Враховуючи вищезазначене, Гуляйпільська районна рада вважає за необхідне звернутися за вирішенням зазначеного питання та передбаченням в державному бюджеті на 2018 рік додаткової дотації на компенсацію втрат відповідних доходів місцевих бюджетів району внаслідок прийняття державою рішення про особливості оподаткування плати за землю для залізниць.


Звернення прийняте
на двадцять дев’ятій сесії
Гуляйпільської районної ради сьомого
скликання 22 лютого 2018 року

http://gprda.gov.ua/news/726-zvernennia_guliaipilskoi_raionnoi_radi_do_verkhovnoi_radi_ukraini_ta_kabinetu_ministriv_ukraini.html
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1